Następna wiadomość
Konferencja prasowa posła

Zygmunt Nowaczyk kandydatem SLD na burmistrza Trzemeszna

Data dodania: 2010-09-23


     Nie Danuta Bartz-Jurgawka, jak nieoficjalnie informowaliśmy, a Zygmunt Nowaczyk, obecny wiceburmistrz Trzemeszna, będzie kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w tegorocznych wyborach na burmistrza Grodu Kilińskiego. Jego kandydaturę przedstawili dzisiaj liderzy SLD: poseł Tadeusz Tomaszewski i Zdzisław Kujawa, szef Klubu Radnych Lewicy w Radzie Powiatui Gnieźnieńskiego (Z. Nowaczyk będzie także walczył o mandat radnego powiatowego).

  - Sojusz Lewicy Demokratycznej przygotowuje obecnie listy kandydatów do różnych szczebli samorządu – mówi poseł Tadeusz Tomaszewski, lider powiatowych struktur SLD i dodaje, że około 60 proc. kandydatów SLD to osoby, które nigdy nie należały do żadnej partii politycznej.
   - W nawiązaniu do informacji, która ukazała się w informacjachlokalnych.pl chciałem altzaprezentować kandydata na burmistrza Trzemeszna, pana Zygmunta Nowaczyka. Pan Zygmunt Nowaczyk obecnie pełni funkcję zastępcy burmistrza, a w poprzednich wyborach także startował na burmistrza i na jedenastu kandydatów, zajął wówczas trzecie miejsce – przedstawia kandydata poseł Tomaszewski. - Myślę, że ta czteroletnia praca jest elementem, w którym zdobywa się doświadczenie, ma się pewien punkt widzenia i można podjąć własny wysiłek w tymże kandydowaniu – dodaje.
   Dalej poseł Tomaszewski – z uśmiechem na twarzy – mówi, że gdy wracał ze spotkania to zadzwonił do niego burmistrz Nowaczyk i pyta się, dlaczego zmieniliśmy wcześniejsze ustalenia. - Okazało się, że w informacjachlokalnych.pl przeczytał domniemania redakcji co do kandydata SLD na burmistrza Trzemeszna. Do pani Danuty Bartz także musiałem zadzwonić i wyjaśnić jej tę sytuację – śmieje się T. Tomaszewski.
   - Mam 47 lat, w samorządzie pracuję od czterech lat, wcześniej pracowałem w policji. Postanowiłem o starcie w tegorocznych wyborach niedawno, jest to decyzja altświeża. Do tej pory mówiłem, że nie będę kandydował, ponieważ dawałem pierwszeństwo burmistrzowi Derezińskiemu. Jednak do tej pory pan burmistrz nie zdecydował co zamierza dalej robić, więc uznałem, że to jest najwyższy czas, że urzędujący burmistrz powinin wiedzieć jakie ma dalsze plany. Skoro nie dostałem takiej odpowiedzi postanowiłem wziąc sprawy w swoje ręce i kandydować – stwierdził Z. Nowaczyk.
   Pytany o najważniejsze sprawy którymi by się zajął w przypadku zwycięstwa w wyborach, Z. Nowaczyk wymienił: kanalizacja, drogi, edukacja i współpraca z organizacjami pozarządowymi.
   Podczas dzisiejszej konferencji dowiedzieliśmy się także, że Z. Nowaczyk będzie kandydatem do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. - Z naszych list do Rady Powiatu startować będzie również Edward Załęski i zakładamy, że pan Załęski będzie liderem tej listy – poinformował Zdzisław Kujawa, przewodniczący Klubu Radnych Lewicy w Radzie Powiatu. - Moge już powiedzieć, że tej listy do Rady Powiatu nie będzie startował pan Tadeusz Kostka, obecny radny powiatowy, dlatego, że będzie on startował do Rady Miejskiej w Trzemesznie – dodaje.

Źródło: informacjelokalne.pl

  Poleć