Następna wiadomość
Konferencja prasowa

Zwiedzanie Sejmu przez grupy z Zagórowa, Niechanowa i Gniezna

Data dodania: 2022-06-02


W ostatnim tygodniu maja br. aż 3 grupy na zaproszenie Posła Tadeusza Tomaszewskiego gościły w murach Sejmu RP w Warszawie.

      23 maja gościła grupa samorządowców z gminy Zagórów, dzień później grupa 50 osób z Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP z Niechanowa. 27 maja Sejm odwiedziła młodzież i dzieci z rodzicami oraz opiekunami z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych z Gniezna.  

        Grupy  zostały oprowadzone po Sejmie przez przewodników Wszechnicy Sejmowej. Trasa zwiedzania rozpoczyna się w Centrum dla Zwiedzających (budynek S) i obejmuje przejście podziemnym korytarzem, gdzie prezentowana jest wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych, wizytę na galerii Sali Posiedzeń Sejmu oraz krótką prelekcję dotyczącą historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

        Na zakończenie pobytu w parlamencie uczestnicy spotkali się z Posłem Tadeuszem Tomaszewskim. Była to okazja do edukacji obywatelskiej i konkursu wiedzy o funkcjach Sejmu. Najlepsi otrzymali Konstytycje RP.


  Poleć
Galeria