Następna wiadomość
Spotkanie władz SLD w Żerkowie

Zjazd Wielkopolskiego Związku Kolarskiego

Data dodania: 2008-10-20


12 października 2008r. w Gostyniu odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze Delegatów Wielkopolskiego Związku Kolarskiego. W zebraniu uczestniczył poseł Tadeusz Tomaszewski – członek Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, Przewodniczący Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS.

Wielkopolski Związek Kolarski wspólnie z Klubami sportowymi i samorządami terytorialnymi zorganizował w latach 2004- 2008 310 wyścigów kolarskich, w których uczestniczyło 20 tys. zawodniczek i zawodników. Największy wzrost uczestników zawodów odnotowano w najmłodszych kategoriach wiekowych żaków, „młodzików”, juniorów młodszych, juniorów i orlików. W okresie sprawozdawczym uprawnienia instruktorskie uzyskało 30 osób a 7 osób uzyskało uprawnienia trenera II klasy.
Poseł wyraził podziękowania działaczom związku, klubów sportowych oraz przedstawicielom władz samorządowych za aktywną pracę na rzecz rozwoju kolarstwa w Wielkopolsce. Poseł również przedstawił stan prac nad nową ustawą o sporcie i kierunkami nowelizacji ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie. W czasie zjazdu wręczono honorowe odznaki dla działaczy, trenerów i zawodników oraz sponsorów a także puchar za współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży.
Prezesem Wielkopolskiego Związku Kolarskiego wybrano ponownie Lucjusza Wasielewskiego.

  Poleć