Następna wiadomość
Prawne aspekty zatrudnienia osób...

Zebranie Gminnego Koło SLD w Niechanowie

Data dodania: 2008-01-16


15 stycznia 2008r. w Niechanowie odbyło się zebranie Gminnego Koła Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W zebraniu uczestniczył Poseł Tadeusz Tomaszewski, który jest członkiem założycielem koła SLD w Niechanowie. Członkowie SLD zaprosili na swoje zebranie Wójta Gminy Niechanowo Pana Eugeniusza Zamiara, który przedstawił budżet gminy Niechanowo na rok 2008.

Dochody zaplanowano na kwotę 11.650 tyś, wydatki mają wynieść 12.112 tyś. Najważniejsze zadania inwestycyjne planowane na rok 2008 w gminie to:

  • budowa wspólnie z  Agencją Nieruchomości Rolnych kanalizacji w 4 miejscowościach (Arcugowo, Malczewo, Mikołajewice, Karsewo)
  • modernizacja stacji uzdatniania wody w Jarząbkowie
  • budowa kanalizacji w Cielimowie i Marysinie

Priorytetem inwestycyjny na lata 2008 – 2010 popieranym również przez gminne koła SLD jest budowa Centrum Edukacyjno – Kulturalnego w Niechanowie w, ramach którego ma powstać nowe przedszkole i gminna biblioteka.

Wójt Gminny przygotował projekty modernizacji dróg, placówek kultury i budowy chodników. Inwestycje te zostaną zgłoszone w konkursach na środku unijne. Koło SLD zwróciło się do Wójta o pomoc w funkcjonowaniu Gminnego Centrum Informacji i Klubu Pracy poprzez najem  zasobów gminnych odpowiedzialnego lokalu.

Członkowie koła zapoznali się z działalnością Posła Tadeusza Tomaszewskiego oraz biura parlamentarno – samorządowego SLD/LiD za rok 2007r. Sprawozdanie jest zamieszczone na stronie internetowej www.tadeusztomaszewski.pl pod zakładką Biuro Poselskie.

Na zakończenie Przewodniczący Koła Pan W. Jaworski złożył życzenia z okazji imienin 3 osobom.


  Poleć