Następna wiadomość
Poseł fundatorem statuetki podczas turnieju...

Zawody wędkarskie o puchar posła w Czeszewie

Data dodania: 2013-05-20


Polski Związek Wędkarski w Miłosławiu sekcja koła "Szywra" było organizatorem gminnych zawodów wędkarskich nad Wartą w Czeszewie w dniu 19 maja br.

     W zawodach wzięło udział 31 wędkarzy, którzy rywalizowali przez 5 godzin.

Pierwsze miejsce zajął Andrzej Mrozik, który wyłowił z rzeki ponad 4,2 kg ryby. Na drugim miejscu uplasował się Adam Krawczyk (2 kg), a na trzecim Ireneusz Melnyk (1,5 kg).

- Wędkarze wyciągali z wody płocie, leszcze, okonie oraz ukleje – informował sędzia zawodów Jerzy Mizerka.

Największa ryba złowiona została przez Andrzeja Wawerczyka. Wyciągnął z wody leszcza.

Orzechowo jest to piękny zakątek przyrodniczy, gdzie organizatorzy przygotowali na zakończenie zawodów również biesiadę wędkarską.

Puchary ufundował poseł Tadeusz Tomaszewski, nagrody rzeczowe i biesiadę radny Rady Miejskiej w Miłosławiu - Hubert Gruszczyński wspólnie z rodziną. Spotkanie posłą z wędkarzami i sołtysem Zbigniewem Piszczatowskim było okazją do rozmowy o sytuacji prawnej Związku, który zostaje pozbawiony statusu Polskiego Związku Sportowego.

 

 

       Wspólnie z radnymi Rady Miejskiej - Hubertem Gruszczyńskim i Romualdem Barszczem oraz sołtysem poseł zapoznał się ze stanem odnowionych wałów przeciwpowodziowych. Rozmówcy posła podkreślali potrzebę kontroli bobrów, które niszczą również wały mimo ich zabezpieczania.


  Poleć