Następna wiadomość
Odwiedziny na obozie

Zawody Pływackie w Jankowie Dolnym

Data dodania: 2009-08-16

W dniu 15 sierpnia br. w Jankowie Dolnym, rozegrane zostały XIX Otwarte Mistrzostwa Gniezna w Pływaniu Długodystansowym zorganizowane przez Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gnieźnieńskie Towarzystwo Triathlonowe Diament.

Na dystansie 3000 metrów najlepszym okazał się Sylwester Borowicz-Skoneczny z Olsztyna a wśród kobiet Natalia Krawczyk z Kalisza. W wyścigu zaliczanym do GRAND PRIX Wielkopolski na 3000 metrów zwyciężyli: I m -  Sylwester Borowicz-Skoneczny, II m -  Mieszko Palmi-Kukiełko, III m - Brandon Kunicki z Poznania. Wśród kobiet I m - Natalia Krawczyk z Kalisza, II m -  Monika Smaruj z Chodzieży, III m -  Magdalena Czech z Poznania. W wyścigu OPEN na dystansie 1200 metrów zwyciężył zawodnik GTT Diament Gniezno Dariusz Kowalski. Podczas imprezy odbyły się również zawody pływackie dla dzieci i młodzieży do lat 13 na dystansach 50 m, 100 m i 200 m Oprócz licznych sponsorów w kilku kategoriach wiekowych jak co roku fundatorem pucharów był poseł Tadeusz Tomaszewski oraz dyrektor jego biura, radny miejski Stanisław Dolaciński. W tegorocznej imprezie organizatorom  zawodów pływackich dopisała frekwencja oraz wspaniała pogoda. W przyszłym roku organizatorzy zapowiedzieli wiele licznych niespodzianek  związanych z Jubileuszem XX lecia organizacji imprezy.