Następna wiadomość
Konferencja prasowa

Zawody konne w Zarórowie

Data dodania: 2009-08-11


           W dniach 7-9 sierpnia 2009 roku w Zagórowie  odbyły się IX    Ogólnopolskie Zawody Konne w Skokach przez Przeszkody, z udziałem zawodników zagranicznych,(CSN). Zawody odbywały się pod honorowym  Patronatem Wicepremiera Waldemara Pawlaka  i Ministra Eugeniusza Grzeszczaka. 

          Klub Jeździecki Zagórów zorganizował zawody konne już po raz dziewiąty  na hipodromie przy stajni Stanisława Figlerowicza w Kościółkowie koło Zagórowa. 

               W Międzynarodowych Zawodach Konnych CSN  w czterech konkursach wystartowali najlepsi jeźdźcy i konie z Polski oraz zawodnicy z Niemiec. 

           Poseł Tadeusz Tomaszewski przekazał 1 000 zł w formie darowizny na organizację zawodów, a tym samym przyczynił się do ufundowania pucharów w konkursie klasy P. 

 
Zwycięzcami w tej kategorii  okazali się:

   I  Rafał Terlikowski na koniu Regata  z klubu SSOJ „Jaszczółtowo”  w czasie 36.14 sekund

   II   Zara Kristin Zehe na koniu   Zapateados  Zara - Niemcy  w czasie 36.55 sekund

  III Michalina Zwolińska na koniu Dren – LKJ Mieczownica w czasie  36.92 sekund

 

      Sędzią głównym zawodów był Pan Jan Posłuszny. Do Kościółkowa zawodnicy przyjeżdżają zawsze bardzo chętnie. Zasługa to zarówno coraz bardziej atrakcyjnych nagród jak i sprawności organizatorów. Zmaganiom jeźdźców i koni towarzyszyły również loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami oraz miasteczko zabaw dla dzieci.

   Poleć