Następna wiadomość
Udany Festyn w Żelazkowie

Zakończenie ligi gminnej szóstek piłkarskich w Żelazkowie

Data dodania: 2014-07-29


Gminny Ludowy Klub Sportowy „PELIKAN” Niechanowo na zlecenie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wójta Gminy Pana Eugeniusza Zamiar był organizatorem ligi gminnej szóstek piłkarskich „Nie piję – Nie biorę”. Liga prowadzona była systemem turniejowym. W 10 turniejach wzięło udział 19 drużyn. Łącznie rozegrano 151 meczy, a zawodnicy strzelili 359 bramek. Turnieje w ramach ligi odbywały się w Mierzewie, Niechanowie, Malczewie, Jelitowie i Żelazkowie oraz na 5 turniejów na boisku Orlik w Cielimowie.

Turniejom rozgrywanym w ramach ligi towarzyszyły festyny rodzinne w Mierzewie, Malczewie, Żelazkowie, Dni Niechanowa oraz II Memoriał im. Stanisława Noconia w Jelitowie. Dla dzieci organizowano konkursy i zabawy profilaktyczne oraz dotyczące zdrowego stylu życia i właściwego odżywiania, które prowadziły wolontariuszki ze Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan pod kierunkiem nauczyciela Pani Arlety Bekas z Gimnazjum w Witkowie. W 5 turniejach były ufundowane przez organizatorów festynów puchary i medale oraz lokalne wypieki.

 

Przy okazji turniejów głównych odbyły się 4 turnieje szóstek piłkarskich dla młodzieży szkół podstawowych w Mierzewie, Malczewie, Jelitowie i Żelazkowie. Łącznie w tych turniejach wzięły udział  drużyny z Mierzewa, Jarząbkowa, Jelitowa, Niechanowa, Marysina, Cielimowa, Szczytnik Czerniejewskich i Czechowa. Puchary dla tych drużyn ufundowali lokalni organizatorzy.

 

W lidze gminnej i turniejach szkół podstawowych łącznie uczestniczyło około 400 zawodników.

 

 X turniej odbył się 27  lipca 2014 w Żelazkowie. Wyniki turnieju były następujące:

 

Grupa A

 

Mierzewo - Gniezno 5-0

Żelazkowo - Malczewo 0 -0

Owieczki - Mierzewo 3-0

Gniezno - Żelazkowo 0-9

Malczewo - Owieczki 0-2

Mierzewo - Żelazkowo 1-4

Gniezno - Malczewo 0-6

Owieczki - Żelazkowo 0-1

Mierzewo - Malczewo 0-0

Gniezno - Owieczki 0-2

 

Grupa B

 

Szczytniki I - Szczytniki II 1-0

Żydowo - Jelitowo 1-0

Szczytniki II - Żydowo 0-1

Berkowo - Szczytniki I 0-0

Szczytniki I - Jelitowo 1-0

Berkowo - Szczytniki II 0-0

Szczytniki I - Żydowo 0-1

Szczytniki II - Jelitowo 0-3

Berkowo - Jelitowo 0-1

Berkowo - Żydowo 0-1

 

 

Mecz o III miejsce

Owieczki - Szczytniki I 0-1

 

Mecz o I miejsce

Żelazkowo - Żydowo 0-1

 

Tabela końcowa ligi gminnej szóstek piłkarskich „Nie piję – Nie biorę” 2014 w gminie Niechanowie przedstawia się następująco:

 

 

Na zakończenie pierwsze 6 drużyn otrzymało puchary, a 8 drużyn nagrody rzeczowe, tj.  sprzęt sportowy, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Niechanowie. Nagrody  w imieniu Wójta Gminy Niechanowo Eugeniusza Zamiar wręczył inicjator tej imprezy Poseł Tadeusz Tomaszewski.


  Poleć