Następna wiadomość
XV PÓLFINAŁU GMINNEGO KONKURSU WIEDZY GMINA...

XX Ogólnopolski Bieg Niechana

Data dodania: 2010-05-20


Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan poseł Tadeusz Tomaszewski w imieniu organizatorów serdecznie zaprasza na Jubileuszowy Ogólnopolski Bieg Niechana

W imieniu Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan w Gnieźnie i Uczniowskiego Klubu Sportowego „Niechan” w Niechanowie serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Jubileuszowym XX Ogólnopolskim Biegu Niechana, który odbędzie się 28 maja br. w Niechanowie.

Biegi rozegrane zostaną w różnych kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców osobno dla szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Corocznie z zaproszenia korzystają z udziału w imprezie szkoły z różnych miejscowości Wielkopolski w ilości 500 – 700 uczestników.

Przeprowadzony zostanie także jak co roku bieg dla dorosłych tj. nauczycieli, opiekunów i innych zainteresowanych osób na dystansie 1500m oraz po raz pierwszy Bieg dla VIP-ów na krótkim dystansie (jedno okrążenie bieżni na Plantach) Dla uczniów – zawodników i zawodniczek przeprowadzona zostanie loteria upominków rzeczowych ufundowanych przez sponsorów. Oprócz medali, dyplomów i pucharów jak co roku rozlosowana będzie główna nagroda ufundowana przez patrona imprezy, jednego z pierwszych organizatorów biegu posła Tadeusza Tomaszewskiego. Nagrodą stanowić będzie bezpłatny pobyt na obozie sportowo – rekreacyjnym podczas tegorocznych wakacji.

Z okazji jubileuszu zbiórka uczestników nastąpi przed Urzędem Gminy w Niechanowie, by o godz. 10.30 w towarzystwie orkiestry dętej, licznie zaproszonych gości oraz zawodników i zawodniczek przemaszerować ulicami Niechanowa na Planty, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie i rozpoczęcie biegów.

Szczegółowe regulaminy imprez zostały wcześniej wysłane do szkół wielu powiatów naszego województwa. Szczegółowych informacji mogą udzielić bezpośrednio organizatorzy Biegu, którzy od samego początku zajmują się jego organizacją tj. Zbyszka Linkiewicza – Prezesa UKS „Niechan” tel. 427-21-14 (Szkoła Podstawowa w Niechanowie) i Stanisława Dolacińskiego – Wiceprezesa SMW – tel. 426-33-29 (Biuro Terenowe Gniezno).

Patronat medialny nad imprezą sprawują  portale internetowe  SportGniezno.pl i Informacjelokalne.pl

Bardzo liczymy na liczną obecność szkół z terenu Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego.

Podczas otwarcia biegu zostanie podsumowane współzawodnictwo na SPORTOWĄ GMINĘ 2009 organizowane przez redakcję portalu internetowego SportGniezno.pl

 


  Poleć