Następna wiadomość
Strażacy z Witkowa najlepsi przy tenisowych...

XII Regionalne zmagania samorządowców w tenisie stołowym za nami. Leszek Dobrzykowski ponownie najlepszy wśród radnych!

Data dodania: 2011-02-21


     Samorządowcy z całego regionu zebrali się dzisiaj w witkowskiej hali sportowej by rywalizować w XII Regionalnych Zawodach Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów w Tenisie Stołowym. Nie zabrakło dobrej zabawy, emocji i stojących na wysokim poziomie pojedynków. Po raz kolejny swoją klasę potwierdził zeszłoroczny zwycięzca w kategorii radnych czyli Leszek Dobrzykowski z gminy Niechanowo, który w tym roku znów nie miał sobie równych.

  Organizacją imprezy, która po raz kolejny odbyła się w Witkowie tradycyjnie zajęło się Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. Do rywalizacji w dzisiejszych zawodach przystąpili reprezentanci gmin: Kórnik, Niechanowo, Trzemeszno, Witkowo, Skulsk, Kostrzyn, Nekla, Miłosław, Golina, Grodziec, Kołaczkowo, Wapno, Ślesin, Suchy Las oraz miasta Gniezno. Kilka minut po godzinie dziesiątej odbyło się uroczyste otwarcie zawodów, którego dokonali: poseł Tadeusz Tomaszewski, Krzysztof Szkudlarek - burmistrz gminy Witkowo oraz Dariusz Pilak, starosta powiatu gnieźnieńskiego. 

altalt

  

   – Cieszę się, że w tym roku tak duża liczba zawodników przystąpiła do tego turnieju. Organizujemy te zawody już po raz dwunasty i myślę, że stały się one już tradycją. Jako Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan przykładamy bardzo dużą wagę do sportu. W sportowych wydarzeniach jaki staramy się organizować wzięło do tej pory udział ponad 180 tys. uczestników. Chciałbym przypomnieć, że istnieje wiele nowych sposobów wspierania sportu w gminach. Zniesione zostały podziały na sport zawodowy i amatorski, dzięki czemu można o wiele łatwiej zyskać w gminach dofinansowania na sportowe wydarzenia. Dzięki nowej ustawie można powołać gminną radę sportu i uchwalać zasady przyznawania stypendiów dla sportowców oraz trenerów. Gorąco zachęcam do korzystania z tych możliwości i wspierania polskiego sportu – powiedział podczas otwarcia Tadeusz Tomaszewski. 

altalt
     Po przemówieniach wręczono statuetki dla najstarszego i najmłodszego uczestnika zawodów, po czym rozpoczęły się pierwsze pojedynki. Spotkania odbywały się w trzech kategoriach: wójtowie i burmistrzowie, panie oraz radni. Zawodnicy rywalizowali w grupach, których zwycięzcy walczyli o najwyższe stopnie podium. Podczas pojedynków nie brakowało dobrej zabawy jaki i emocji, gdyż samorządowcy poczuli nutkę sportowej rywalizacji i do końca walczyli o jak najlepszy wynik. Meczom towarzyszyło również kilka dodatkowych konkursów jak: rzut ringo czy zawody w darta. Zawodnicy mieli również okazję do zmierzenia poziomu cukru oraz ciśnienia w specjalnie przygotowanym punkcie medycznym.

alt
  PolećObecna strona: 1