Następna wiadomość
Wspólna praca nad budżetem Miasta Gniezna i...

X-lecie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Błyskawica” w Niechanowie

Data dodania: 2013-11-28


Poseł Tadeusz Tomaszewski i przewodniczący WZ LZS, członek Zarządu PKOL uczestniczył 27 listopada 2013 roku w uroczystej gali z okazji 10-lecia funkcjonowania Uczniowskiego Klubu Sportowego „Błyskawica” w Niechanowie. Na uroczystym spotkaniu w hali sportowej Zespołu Szkół w Niechanowie zgromadzili się uczniowie Gimnazjum, zawodniczki i zawodnicy, parlamentarzyści, władze samorządowe powiatu gnieźnieńskiego i gminy Niechanowo oraz szefowie Klubów Sportowych i organizacji pozarządowych. Prezes UKS-u i jeden z założycieli Klubu, Pan Tomasz Wojciechowski przedstawił działalność i osiągnięcia sportowe .

W Klubie funkcjonuje 110 zawodniczek i zawodników w 8 kategoriach wiekowych (od dziecka do seniora) z czego 80 posiada licencję Wielkopolskiego i Polskiego Związku Unihokeja. Młodzież z Niechanowa zdobywa medale na  Mistrzostwach Wielkopolski i Polski, a Agnieszka Kozanecka i Adrian Jagodziński zdobyli medale jako reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów.

Poseł podziękował  za lata wspólnej pracy i działalności społecznej nauczycielom, trenerom, władzom samorządowym mówiąc: 

,,Wasza działalność na rzecz upowszechniania sportu wśród młodzieży gimnazjalnej i popularyzacji aktywnego wypoczynku wśród społeczności lokalnej zasługuje na szacunek i uznanie.

Szczególnie gratulacje kieruję do Pana Tomasza Wojciechowskiego oraz nauczycieli i Zarządu za osobiste zaangażowanie w promocję i rozwój unihokeja na terenie gminy Niechanowo, powiatu gnieźnieńskiego i Wielkopolski.

UKS ,,Błyskawica” Niechanowo w ciągu 10 lat stał się ,,marką” rozpoznawalną w świecie sportu i daje szanse rozwoju i awansu sportowego młodym mieszkańcom gminy Niechanowo. Dziś Klub ma w unihokeju reprezentantów Polski oraz medalistów zawodów rangi europejskiej.

Osobne słowa podziękowania kieruję do władz samorządowych gminy Niechanowo oraz dyrektorów Gimnazjum im. Józefa Wybickiego
w Niechanowie za stwarzanie dobrych warunków do systematycznego uprawiania sportu wśród młodzieży i rozwoju unihokeja.”

 

Poseł wręczył w imieniu Minister Sportu Odznaki  „ Za zasługi dla sportu” oraz wyróżnienia WZ LZS.

Za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju unihokeja Prezes PZU  Pan Marek Budziński wręczył Tadeuszowi Tomaszewskiemu „Medal za zasługi dla polskiego unihokeja ”.  Uroczystość została uświetniona prezentacją i występami artystycznymi.

    


  Poleć