Następna wiadomość
“Integracja na sportowo i...

Wspólne spotkanie opłatkowe w Sejmie

Data dodania: 2012-12-14


   Kolęda „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu zespołu „Mazowsze” rozpoczęła tegoroczne spotkanie opłatkowe w Sejmie, w którym wzięli udział parlamentarzyści, duchowni i pracownicy Kancelarii Sejmu. - Chciałabym, aby bożonarodzeniowy czas pokoju ludzi dobrej woli trwał dłużej niż te kilka świątecznych dni - powiedziała marszałek Sejmu Ewa Kopacz podczas uroczystości, apelując o to, aby w przestrzeni publicznej, polityce i w życiu polskich rodzin przestały pojawiać się raniące słowa.  

    Ewa Kopacz życzyła wszystkim, aby rozmowa o Polsce odbywała się w atmosferze szacunku dla drugiego człowieka. - Dla nas parlamentarzystów to bardzo ważna sprawa, bo to na nas jako ludziach, którym zaufali Polacy, spoczywa szczególna odpowiedzialność dawania dobrego świadectwa, iż ponad podziałami jest Rzeczypospolita, czyli ta najważniejsza dla nas wszystkich rzecz wspólna - mówiła marszałek Sejmu.

- W tym szczególnym miejscu, jakim jest parlament, pragniemy zachować ten zwyczaj kościoła i kultury chrześcijańskiej - stołu wigilijnego i opłatka, którym się dzielimy ze swoimi najbliższymi - powiedział kardynał Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski zaznaczył, że nie ma lepszego sposobu na uczynienie języka piękniejszym i przyjaźniejszym, niż pójście razem do betlejemskiej stajni, gdzie aniołowie zaśpiewali „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli”. - W przeddzień Świąt Bożego Narodzenia chciałem życzyć Państwu właśnie owego pokoju, nie tylko na ten jeden wigilijny dzień, ale na cały przyszły rok, który przed nami - mówił.

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz złożył posłom, senatorom, pracownikom Kancelarii Sejmu i Senatu oraz wszystkim Polakom życzenia ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. - Niech symbolem naszego stosunku do innych będzie to dodatkowe nakrycie na naszych stołach czekające na ludzi, których nie znamy, na tych, z którymi się poróżniliśmy, ale jeżeli przyjdą do naszego domu, to przyjmiemy ich z radością - powiedział.

Uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem przy śpiewie kolęd.

 

źródło:www.sejm.gov.pl

 


  Poleć