Następna wiadomość
Olimpiada Przedszkolaków pełna sportowych...

Wizyta studyjna samorządowców z gminy Rypin w powiecie gnieźnieńskim

Data dodania: 2011-05-21


W dniu 19.05.2011r. do Gniezna w ramach wizyty studyjnej przybyła 36 osobowa delegacja z gminy Rypin. Na czele z Wójtem Gminy Rypin Panem Januszem Tyburskim do pierwszej stolicy przybyli, także radni, sołtysi, urzędnicy oraz liderzy i działacze organizacji pozarządowych z tej gminy. Dwudniową wizytę w naszym powiecie pomógł zorganizować i zaplanować Poseł na Sejm RP, Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Tadeusz Tomaszewski.  


Pierwszego dnia samorządowcy zwiedzali nasze miasto. Między innymi odwiedzili katedrę, muzea oraz spacerowali po mieście z przewodnikiem. Odbyło się również spotkanie w sali Starego Ratusza z Prezydentem Miasta Gniezna Panem Jackiem Kowalskim, na którym to spotkaniu Prezydent zaprezentował walory naszego miasta oraz opowiedział o samorządzie odpowiadał również na pytania samorządowców na temat funkcjonowania miasta Gniezna. 
Następnie po spotkaniu grupa udała się do gminy Łubowo, gdzie spotkała się z Wójtem Gminy Łubowo Panem Andrzejem Łozowskim oraz przedstawicielem Stowarzyszenia Światowid. Dyskutowano na temat organizacji pozarządowych, a także pozyskiwania funduszy dla gminy. Podczas spotkania grupa samorządowców z gminy Rypin miała okazję zasmakować regionalne, naturalne jedzenia, z jakiego słynie Stowarzyszenie Światowid. 


Po całym wyczerpującym dniu grupa udała się na nocleg do Ośrodka Wypoczynkowego „Jutrzenka” w Gołąbkach. Wieczorem w ośrodku tym odbyło się spotkanie integracyjne przy ognisku, na którym obecny był posłem Tadeuszem Tomaszewskim oraz przedstawicielami gminy Trzemeszno, m.in. Burmistrz Trzemeszna – Krzysztof Dereziński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Trzemesznie – Wiesław Pokorski, radny miasta i gminy Trzemeszno – Zbigniew Matelski oraz przedstawiciele i liderzy organizacji pozarządowych z gminy Trzemeszno Helena Strzelecka, Janina Płóciennik, Edmund Szlacheta i Bogdan Brzewiński.    
Następnego dnia grupa samorządowców z gminy Rypin odwiedziła Ochotniczą Straż Pożarną w Trzemesznie oraz Zespół Szkół Gimnazjum i Liceum im. M. Kosmowskiego w Trzemesznie, a także zwiedział Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na zakończenie wizyty Wójt Gminy Rypin – Janusz Tyburski serdecznie podziękował posłowi Tadeuszowi Tomaszewskiemu za zorganizowanie pobytu i ciekawego programu w powiecie gnieźnieńskim i wręczył album prezentujący gminą Rypin.    

  Poleć