Następna wiadomość
Sztandar dla pszczelarzy

Weekend na ogrodzie działkowym z Europosłem Markiem Siwcem

Data dodania: 2012-07-30


Dnia 28 lipca br. poseł na Sejm RP – Tadeusz Tomaszewski wziął udział w uroczystości  z okazji 35 – lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. „Wspólnoty” w Gnieźnie. Jubileusz ten był doskonałą okazją do podziękowania działkowca za wieloletnia prace i zaangażowanie.

Poseł w ramach uznania dla ROD wręczył okolicznościowy puchar oraz list gratulacyjny. Prezydent Miasta Gniezna – Jacek Kowalski obecny również na spotkaniu wspólnie ze Zdzisławem Stankowiakiem – członkiem ZO PZD w Poznaniu wręczył dwójce działkowców Medale Milenijne Zjazdu Gnieźnieńskiego.

W uroczystości udział wziął również Poseł do Parlamentu Europejskiego – Marek Siwiec, który pogratulował zebranym jubileuszu oraz zapewnił, iż  Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie bronił prawa działkowców do ich ogrodów, a także Zdzisław Kujawa – Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Wiesław Szczepański – Przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Poznaniu.

Po oficjalnej części spotkania odbyła się konferencja prasowa, z udziałem posłów i Przewodniczącego SLD w Poznaniu. Na terenie powiatu gnieźnieńskiego pod apelem o gwarancje ustawowe dla działkowców do klubu SLD podpisało się ponad 800 osób. Podczas tej konferencji przedstawiono ogólnopolską akcję SLD w obronie Rodzinnych Ogrodów Działowych.

Po konferencji prasowej odbyło się, także spotkanie Europosła Marka Siwca z Dariuszem Michałowskim  - Dyrektorem Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej nt. planów rozwoju kolejki.


  Poleć