Następna wiadomość
Podsumowanie ankiety dla uczestników X...

Walne Zebranie UKS Błyskawica

Data dodania: 2011-04-20


          W Gimnazjum im. J.Wybickiego w Niechanowie w dniu 20 kwietnia 2011 roku odbyło się walne zebranie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Błyskawica”. Klub funkcjonuje od 203 roku.     Prowadzi sekcję unihokeja chłopców i dziewcząt. W zajęciach pozalekcyjnych uczestniczy 146 uczniów.  Klub organizuje zawody w biegach przełajowych, regionalne i ogólnopolskie turnieje unihokeja. 6 zawodników  zostało powołanych do reprezentacji Polski.  

  
     Juniorki młodsze klubu zajęły 15 miejsce w Polsce a juniorzy młodsi zajęli 9 miejsce. Rozgrywki te prowadzi Polski Związek Unihokeja. W zawodach szkolnych chłopcy i dziewczęta zajęły III miejsca w Wielkopolsce. Trenerami klubu są nauczyciele Tomasz Gadziński i Tomasz Wojciechowski, Justyna Meissner – Rogacz oraz Katarzyna Żak – Ruszowska.
           W zebraniu uczestniczył honorowy członek UKSu Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski, który omówił nowe rozwiązania wynikające z ustawy o sporcie oraz program nauki pływania realizowany przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, z którym uczestniczy 30 członków Klubu. Prezesem Klubu UKS Błyskawica jest Tomasz Wojciechowski.

  Poleć