Następna wiadomość
Zapraszam na Festyn w Malczewie

Walne Zebranie Szlaku Piastowskiego

Data dodania: 2013-06-28


Poseł Tadeusz Tomaszewski dnia 27 czerwca 2013 roku uczestniczył w Walnym Zebraniu Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski”, które odbyło się w Grodzie w Grzybowie.

Poseł jest jednym z inicjatorów powstania organizacji oraz członkiem założycielem. Poseł złożył  wniosek o przygotowanie pakietu Organizacji adresowanego do placówek oświatowych z zakresu organizacji wycieczek  edukacyjno-historycznych. Organizacja Turystyczna „Szlak Piastowski” została powołana i zarejestrowana w 2003 roku jako stowarzyszenie skupiające osoby prywatne i prawne zainteresowane promocją i popularyzacją historii i turystyki, a zwłaszcza tych ich fragmentów, które związane są z dynastią piastowską i powstaniem państwa polskiego (piastowskiego).

Jednym z zadań OT „Szlak Piastowski” jest prowadzenie biura Informacji Turystycznej, które m.in. organizuje na terenie przebiegu „Szlaku Piastowskiego” ruch turystyczny. W roku 2012 biuro Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej prowadzone przez OT „Szlak Piastowski” odwiedziło 7,395 tys. turystów indywidualnych i 340 wycieczek, co stanowi  łączną liczbę 20,315 tys. osób obsłużonych w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej.


  Poleć