Następna wiadomość
Kto ponosi odpowiedzialność za przerwy w...

Walne OSP Witkowo

Data dodania: 2015-01-26


Poseł Tadeusz Tomaszewski – wiceprzewodniczący Zespołu Poselskiego Strażaków, członek władz Wojewódzkich i Krajowych Związku OSP RP uczestniczył w dniu 24 stycznia 2015 roku w walnym zebraniu sprawozdawczym OSP Witkowo.

    

        Ochotnicza Straż Pożarna w  Witkowie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i jest jedną z najaktywniejszych jednostek w powiecie gnieźnieńskim.

          W 2014 roku OSP uczestniczyła w 129 akcjach ratowniczych, w tym 46 to gaszenie pożarów, 78 to miejscowe zdarzenia. Do straży należy 86 członków zwyczajnych, w tym 14 kobiet. Przy OSP funkcjonuje 14-osobowa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, 41 strażaków posiada uprawnienia ratownicze. Średni czas wyjazdu do akcji wynosił 3 minuty.

Parlamentarzysta przekazał informacje o inicjatywach legislacyjnych Poselskiego Zespołu Strażaków dotyczących ubezpieczenia społecznego, odszkodowań dla strażaków poszkodowanych w akcjach ratowniczych oraz realizacji „Programu Rozwoju OSP w Wielkopolsce na lata 2012-2020”.

          Prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP RP  w Gnieźnie Jacek Kowalski wręczył Medal Milenijny Marianowi Łukowskiemu – Prezesowi Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP  w Witkowie.

 

      


  Poleć