Następna wiadomość
Zawody Pożarnicze 35+ na wesoło w...

W Koninie Zjednoczona Lewica o węglu i służbie zdrowia

Data dodania: 2015-09-22


O służbie zdrowia, wieku emerytalnym i energetyce mówili w Koninie podczas konferencji prasowej kandydaci Zjednoczonej Lewicy do parlamentu z okręgu konińsko-gnieźnieńskiego. W konferencji wziął udział m.in. lider listy, poseł Tadeusz Tomaszewski. Odnosząc się do trudnej sytuacji w górnictwie poseł zapowiedział, że będzie domagał się wyjaśnień od premier Ewy Kopacz, dlaczego wydobycie węgla kamiennego może liczyć na pomoc państwa poprzez obniżenie akcyzy, a węgla brunatnego nie.

   Odnosząc się do sytuacji w służbie zdrowia politycy zaprezentowali 10 punktów programowych z jakimi Zjednoczona Lewica idzie do wyborów parlamentarnych. To między innymi wzrost nakładów w służbie zdrowia do przeciętnego poziomu w Unii Europejskiej, ułatwienia dostępu do specjalistów oraz bezpłatnej opieki zdrowotnej i stomatologicznej w szkołach i przedszkolach.

Politycy komentowali, także podpisany przez prezydenta Andrzeja Dudę projekt reformy dotyczący powrotu do dawnego wieku emerytalnego.
Poseł Tomaszewski przypomniał, że od kilku miesięcy w Sejmie jest projekt ustawy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, która zawiera podobne zapisy. 

 

źródło: www.poznan.tvp.pl


  Poleć