Następna wiadomość
SLD apeluje o utrwaleniu pamięci o Powstaniu...

Uroczystości 90 rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Data dodania: 2008-12-29


Poseł Tadeusz Tomaszewski uczestniczył 27 grudnia 2008r. w centralnych uroczystościach  obchodów 90 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu.

Poseł uczestniczył w spotkaniu władz państwowych, samorządowych i mieszkańców Wielkopolski pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Następnie wspólnie z mieszkańcami Poznania złożono hołd bohaterom Powstania-na trasie przemarszu do Kościoła Farnego. 
28 grudnia 2008r. Poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z radnymi Lewicy, działaczami SLD i gnieźnieńskiego porozumienia Lewicy uczestniczył w uroczystościach gnieźnieńskich. Po uroczystej Mszy Świętej w katedrze Gnieźnieńskiej odbył się Apel poległych pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu św. Piotra. W imieniu SLD kwiaty złożyło ponad 30 osób. Na zakończenie odbyła się uroczysta sesja Rady Mi
asta Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego, w czasie której  w imieniu wyborców gnieźnieńskiej lewicy Poseł złożył hołd dla Powstańców Wielkopolskich i zwrócił sie do zebranych i mieszkańców Gniezna oraz Powiatu Gnieźnieńskiego o współdziałaniu wszystkich sił społecznyh dla dobra wspólnego oraz podjęcie akcji edukacyjnej zwłaszcza wsród młodzieży dotyczącej szacunku do symboli narodowych i kultynowania pamięci lokalnych bohaterskich Powstania Wielkopolskiego. Poseł Tadeusz Tomaszewski wyraził podziękowanie za przygotowanie rocznicowych uroczystości władzom samorządowym pracownikom oświaty i Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego.


  Poleć