Następna wiadomość
Dożynki Gminne w Dominowie

UKS Darter z nową siedzibą czyli oficjalne otwarcie Klubu Darta! - Fotorelacja

Data dodania: 2013-08-20


19 sierpnia punktualnie o godzinie 12.00 w nowo powstałej siedzibie UKS Darter nastąpiło otwarcie klubu na które zaproszony był m.in. Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski.

Przypomnijmy iż UKS Darter założony został przed dwoma laty przez Daniela Kucharskiego, który to klub funkcjonował kilka miesięcy a następnie nikt się nim dalej nie interesował. Po ubiegłorocznych zmianach w Zarządzie UKS Darter a co za tym idzie w Gnieźnieńskiej Drużynowej Lidze darta, która podlega pod UKS Darter nowym prezesem został utytułowany gnieźnieński darter Leszek Hoffmann. Po wyborach ponownie do GDLD powrócił założyciel gnieźnieńskiej ligi GDLD Tomasz Kostencki i to właśnie z jego inicjatywy  po namowach Hoffmanna udało im się pozyskać od innego klubu GKS Orzeł Gniezno cześć pomieszczenia, które po remoncie zostało zaadaptowane na nową siedzibę.

Klub ten jest pierwszym uczniowskim klubem darta w Polsce zarazem jest poza lokalem gastronomicznym przez co dzieci i młodzież ucząca się w nim tej ciekawej gry nie będzie mieć kontaktu z osobami spożywającymi piwo czy innych trunków. Oczywiście w klubie jest kategoryczny zakaz palenia papierosów.

W chwili obecnej są dwie maszyny elektroniczne ale istnieje możliwość wstawienia jeszcze jednej oraz będą też wisiały dwie tarcze sizalowe, na których będą rozgrywane mecze Steel Darta.

Poseł Tadeusz Tomaszewski miał okazje nie po raz pierwszy zresztą, ponownie zmierzyć się z tarczą a pokazowe rzuty zademonstrował Leszek Hoffmann aktualny drugi Wicemistrz Polski oraz junior Wicemistrz Polski Juniorów Mateusz Wawrzyniak.

Wśród zaproszonych gości byli też gnieźnieńscy darterzy: Roman Jarzyński i Wojciech Kujawski. Zaproszenia dostali też Patryk Żabka i Katarzyna Gruszczyńska niestety z powodów obowiązków związanych z pracą nie mogli wziąć udziału w otwarciu klubu.

Z dniem 1 września klub zacznie funkcjonować oraz będą podane godziny prowadzenia Szkółki Darterskiej, która mieścić się będzie przy ulicy Budowlanych 24 (wejście na szczycie domu na przeciw bramy wjazdowej do przekszkola)

Turnieje Amatorów będą ogłaszane w odrębnych komunikatach

Z podsumowania GDLD i GP Warki oraz otwarcia klubu TV Gniezno robiła relacje filmowe, które udostępnimy na naszej stronie! Z Otwarcia klubu było obecne też Radio Gniezno a i w Przemianach tez pojawi się materiał.


Tomasz Kostencki/Foto Roman Strugalski
 
  PolećObecna strona: 1