Następna wiadomość
Sobotnio - niedzielne spotkania posła

Udział w wyborach samorządowych powinnością SLD

Data dodania: 2010-09-14


           W dniu 13 września Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski wspólnie ze Stanisławem Walkowiakiem – przewodniczącym Rady Powiatowej SLD w Śremie spotkali się z kandydatami na radnych z list SLD w gminie Dolsk.

   

     Spotkanie prowadził przewodniczący gminnego Koła SLD w Dolsku Romuald Nawrot. W czasie spotkania zaprezentowano kandydatów na radnych z list SLD do Rady Gminy w Dolsku i Rady Powiatu Śremskiego. Wśród kandydatów SLD w wyborach do Rady Gminy są między innymi : Monika Urbańska, Arleta Szymaniak i Wioletta Kostuj, a do Rady Powiatu Śremskiego kandydują Witold Opielewicz, Andrzej Ratajczak i Dawid Wawrzyniak.

          Koło SLD w Dolsku udzieliło poparcia w wyborach na Urząd Burmistrza obecnemu gospodarzowi Gminy Dolsk - Henrykowi Litka.

       Podczas spotkania Burmistrz zaprezentował działania samorządu w obszarze oświaty, sportu i budowy infrastruktury komunalnej. Uczestnicy spotkania apelowali o uproszczenie procedur pozyskiwania środków europejskich oraz zasad ich rozliczania. Na szczególną pomoc władzy publicznej w staraniach o środki europejskie zasługują organizacje pozarządowe, które nie posiadają kapitałów własnych. Poseł Tadeusz Tomaszewski – wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Poznaniu podczas spotkania przedstawił działania partii w czasie kampanii samorządowej w Wielkopolsce i na obszarze kraju. Poseł omówił również inicjatywy ustawodawcze Klubu Poselskiego Lewica.

 

       Po spotkaniu związanym z przygotowaniem do wyborów samorządowych Poseł spotkał się z Prezesem Bractwa Kurkowego w Dolsku Panem Janem Ciszewiczem w sprawie wsparcia organizacji Turnieju Strzeleckiego, który odbędzie się 3 października br.


  Poleć