Następna wiadomość
Spotkania z wyborcami w czterech powiatach...

Uczniowie spotkali się z Posłem RP

Data dodania: 2012-11-30


     W czwartek 29.11.2012 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole oraz w Zespole Szkół nr 1 w Kole gościł  Poseł na Sejm RP - Tadeusz Tomaszewski  oraz radny SLD Rady Miasta Koła - Adrian Król.   

Celem wizyty Posła było spotkanie z uczniami w formie interaktywnego wykładu o działaniu i pracy Sejmu. Poseł zaprezentował młodzieży rolę Sejmu i Senatu w procesie stanowienia prawa oraz omówił rozwój inicjatywy obywatelskiej. Młodzież aktywnioe uczestniczyła w zajęciach odpowiadając na pytania dotyczące procesu legislacyjnego i roli parlamentarzystów w stanowieniu prawa. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, co widać było po dość żywej aktywności. W czasie zajęć miała miejsce ciekawa dyskusja dotycząca problemów rynku pracy, braku perspektyw rozwojowych, słabego wsparcia instytucji publicznych dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi czy dofinansowania zajęć pozalekcyjnych.
Każda dobra odpowiedź była punktowana, a na końcu Poseł Tomaszewski wręczył najaktywniejszym z uczniów nagrody w postaci książek, albumów oraz pamiątek z Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

 


 

 

 

 

 

 

 


   


  Poleć