Następna wiadomość
Spotkanie noworoczne wielkopolskich ochotników

Turniej Top - 8 tenisa stołowego

Data dodania: 2011-01-11


    W czwartek 6 stycznia w hali w Niechanowie odbył się Wielkopolski Turniej Asów Top-8 w kategorii młodzików i żaków. Startowało po 8 najlepszych w województwie zawodników w tych kategoriach wiekowych.  Patronat nad imprezą i okolicznościowe puchary ufundował Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego - Dariusz Pilak, który też osobiście otworzył zawody. Turniej stał na wysokim poziomie i bardzo wyrównanym poziomie. Tym razem nieco szczęcia zabrakło gnieźnianom.

              W kategorii żaczek wygrała Wiktoria Skrzypczak z Polonii Śmigiel przed Katarzyną Cemrowicz z Ostroroga, wśród żaków Dawid Balcerzak pokonuje w finale Marcina Gewerta z TTS Trzemeszno 3:2. Siódmy był Dominik Lewandowski, ósmy zaledwie 10-cio letni Sebastian Mudlak ze Steli Niechan Gniezno.
Wśród młodziczek wygrała Agata Klabińska z SKTS Rataje 50 Poznań przed Aleksandrą Kędzią z Maratonu Moskurnia, a chłopców Nikodem Maćkowski z Juniora Leszno przed Denisem Bolewiczem Piast Nowy Belęcin. Czwarty był Jakub Różak, który pomimo wygranej w ładnym stylu zwycięzcą Maćkowskim 3:1 uległ nipotrzebnie, grając złamaną rakietką, Bolewiczowi i Filipowi Kujawie ze Słupi Wielkiej. Piąty był Marcin Prusinowski a ósmy Kamil Kwapich - obaj ze Stelli Niechan.
Pierwszych trzech zawodników kategorii otrzymało okolicznościowe Puchary.

         W uroczystości zakończenia i wręczenia Pucharów, dyplomów uczestniczył Poseł na Sejm RP – Tadeusz Tomaszewski.

Stojąca na wysokim poziomie sportowa rywalizacja, zaangażowanie zawodników i szkoleniowców, liczna obecność rodziców potwierdziła szkoleniową celowość tego typu Turnieju.

       W trakcie zawodów odbyło się spotkanie szkoleniowe z trenerami.


  Poleć