Następna wiadomość
Coraz wyższe koszty przebudowy dworca...

Trzeba zmienić system ochrony zdrowia

Data dodania: 2013-03-14


        Poseł Tadeusz Tomaszewski – członek Zarządu Krajowego SLD spotkał się 13 marca 2013 r. z członkami gminnego koła SLD w Witkowie. Na zebraniu poseł omówił cele i priorytety  partii w 2013 roku, w tym przygotowania do Kongresu Programowego Lewicy i Sejmiku Kobiet Lewicy.  

           Członkowie koła SLD w czasie dyskusji podnosili sprawy dotyczące złego stanu dróg (Gniezno – Witkowo i Witkowo-Trzemeszno) oraz katastrofalnej sytuacji w służbie zdrowia. Na zabiegi  np. usuwania zaćmy trzeba czekać od 2-4 lat, podobnie jest z wizytami do specjalistów, na które trzeba czekać po kilka miesięcy. Służba zdrowia wymaga radykalnych zmian.

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 Członkowie patii w Witkowie pozytywnie odnieśli się do propozycji programowych KP SLD      w zakresie zwalczania bezrobocia – 10 postulatów, które przedstawiono Ministrowi Pracy i Polityki Społecznej. Z oburzeniem przyjęto fakt wypłacenia kwoty ponad 2,6 miliona nagród dla prezesów spółki PL.2012. Jest to zdaniem działaczy SLD głęboka niesprawiedliwość, że z pieniędzy budżetowych wypłaca się tak olbrzymie nagrody przy braku środków na waloryzację zasiłków pielęgnacyjnych na wychowanie dzieci niepełnosprawnych czy opiekę socjalną dla kombatantów. 

      Przedstawiciele koła SLD w Witkowie wezmą udział w Wojewódzkiej Konferencji Samorządowej w Poznaniu. 


  Poleć