Następna wiadomość
Czy Sejm przyzna świadczenia małoletnim...

Troska o sprawy lokalne zdominowała dyżury posła Tadeusza Tomaszewskiego

Data dodania: 2013-04-10


Kontakt osobisty wyborców z parlamentarzystami jest utrudniony. Jedną z form pracy poselskiej są dyżury poselskie, a więc wyznaczone wcześniej, ogłoszone publicznie spotkania posła lub senatora z zainteresowanymi mieszkańcami. Na dyżury poselskie organizowane przez Tadeusza Tomaszewskiego w Środzie, Śremie, Dolsku, Brodnicy czy Zaniemyślu zapraszani są radni gmin i powiatów oraz Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. W 2013 roku poseł wspólnie z radnymi lewicy i przedstawicielami organizacji powiatowych SLD uczestniczył w pięciu dyżurach, zwyczajowo raz w miesiącu.

Dyżur w dniu 9 kwietnia 2013 roku w Środzie, Śremie i Brodnicy, odbył się wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Środzie - Piotrem Mielochem i Wiceprzewodniczącym Rady Miasta i Gminy Dolsk - Janem Rzepczyńskim.

Poseł na dyżurze poselskim spotkał się między innymi z Zastępcą Burmistrza Środy Wielkopolskiej Panem Ernestem Iwańczukiem i Panem Markiem Pakowskim- Wójtem Gminy Brodnica.

Spotkanie z samorządowcami dotyczyło problemów zarządzania oświatą w gminach w kontekście niewystarczających środków na ten cel z budżetu państwa, wdrażania ustawy o  utrzymaniu czystości i porządku w gminach, funkcjonowaniu funduszu sołeckiego i systemowego wsparcia działalności małych i średnich firm.

W czasie spotkania w Śremie z Panem Robertem Gołębiowskim, wolontariuszem akcji „Płyniemy dla Patryka” Poseł udzielił wsparcia min. poprzez przekazanie darowizny w wysokości 100zł dla Patryka Nowaka za pośrednictwem Fundacji Na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Brodnicy poseł wspólnie z Wójtem Gminy wizytował przygotowania  do oficjalnego otwarcia nowego boiska Orlik w Brodnicy. Inwestycje kosztowały gminę Brodnica około 980tys. Nie mogący doczekać się otwarcia młodzi sportowcy ćwiczyli pod okiem animatora sportu, na boisku do piłki nożnej. Wójt przekazał posłowi publikację pt. „Zachowanie lokalnego dziedzictwa – świątki przydrożne, kościoły i cmentarze w regionie śremskim” pod redakcją Moniki Bulińskiej.

 

 

Wtorek poselski zakończył się udziałem w spotkaniu z mieszkańcami wsi Złotniki, gmina Miłosław. Wizytę zdominował problem budowy elektrowni wiatrowych oraz podatku śmieciowego.

            Warto rozmawiać z ludźmi i ich słuchać.

 

 

 


  Poleć