Następna wiadomość
Poseł wspiera powstanie nowego Klubu...

Święto Wojska Polskiego w Gnieźnie

Data dodania: 2014-08-18


Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej SLD Stanisławem Dolacińskim, radnymi i członkami partii wziął udział 15 sierpnia 2014 roku w uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego.

Na cmentarzu przy ul. Witkowskiej przy kwaterze żołnierzy poległych w wojnie polsko – bolszewickiej 1920 roku z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego z Powidza złożono hołd wszystkim poległym. Okolicznościowe przemówcie wygłosił Prezent Miasta Gniezna Pan Jacek Kowalski, który powiedział m.in. „Czcimy dzisiaj tych, którzy brali udział w zrywach narodowych, takich jak Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe, Powstanie Wielkopolskie, czy też Powstanie Warszawskie. Poza tym wspominamy tych wszystkich, którzy zginęli podczas II wojny światowej, walcząc o wolną i niepodległą Polskę, jak również tych, którzy walczyli w tak samo okropnej I wojnie światowej. W tym roku jest setna rocznica jej wybuchu, o czym się nie mówi, a przecież ona też dała wiele ofiar. Przyniosła wiele tragedii i nieszczęść. Czcimy bohaterów, przypominając o chwale polskiego oręża oraz o tym, że o pokoju stale musimy myśleć i w różny sposób o niego walczyć. Sytuacja w Europie jest napięta, dlatego trzeba krzewić patriotyzm i przypominać wszystkim Polakom, szczególnie tym młodym, że pokoju nikt nie daje raz na zawsze.”

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele organizacji społecznych, władze miasta i powiatu oraz mieszkańcy złożyli wiązanki kwiatów przy obelisku oraz na grobie żołnierza, który zginął na misji w Afganistanie.

 

 

foto: http://gniezno24.com/aktualnosci/item/2364-94-rocznica-cudu-nad-wisla


  Poleć