Następna wiadomość
Nowe przedszkole w Zagórowie

Święto plonów

Data dodania: 2008-09-01


Poseł Tadeusz Tomaszewski w dniu 30 i 31 sierpnia 2008 roku uczestniczył w Gminnych Dożynkach w Sroczynie i Niechanowie, natomiast  Dyrektor Biura - Stanisław Dolaciński reprezentował posła na dożynkach w Kłecku.

W związku z tymi obchodami Poseł przekazał rolnikom podziękowania następującej treści:                                                         
„Szanowni Państwo
Dożynki to jedno z najważniejszych wydarzeń dla całej społeczności. W sposób uroczysty w obecności mieszkańców przekazywany jest przez starostów dożynkowy „bochen chleba”, który jest owocem ciężkiej pracy rolników i symbolem nadziei na jego sprawiedliwy podział. 
                Z okazji Święta Plonów pragnę przekazać rolnikom, pracownikom obsługi rolnictwa, działaczom samorządu rolniczego i związkowego wyrazy uznania i podziękowania. Efekty Waszej pracy służą całemu społeczeństwu.  
Pragnę jednocześnie zapewnić, że będę aktywnie wspierał na forum Sejmu wszelkie działania, które zmierzają do opłacalności produkcji rolnej i poprawy warunków życia na wsi. To wspólny wielki obowiązek władzy publicznej wobec ludzi, którzy od wieków żywią i bronią naszą Ojczyznę. Niech dożynki będą świętem wzajemnego dziękowania za dary ziemi i okazją do wspólnego świętowania mieszkańców Waszego Powiatu, Miasta i Gminy oraz Parafii .”

  Poleć