Następna wiadomość
Poseł w Politycznym Fyrtlu

Święto Folkloru i Święto Plonów w Bieganowie

Data dodania: 2015-08-24


W sobotę poseł Tomaszewski wziął udział w uroczystościach z okazji Święta Folkloru i Święta Plonów w Bieganowie pow. wrzesiński.

      W święcie uczestniczyły  zespoły folklorystyczne i chóry z Wrześni , Bieganowa ,PZERiI oraz zespół folklorystyczny z Litwy. Święto folkloru poprzedzone było wspólnymi warsztatami tanecznymi.

Projekt wsparty był  ze środków FIO, a realizowany przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie z partnerami.

 

       Wieniec dożynkowy przy przyśpiewkach Zespołu Folklorystycznego "Ziemia Wrzesińska" został uroczyście wręczony gospodyni Bieganowa-Pani Agnieszce Frąckowiak. Następnie na szczęście członkowie zespołu obsypali uczestników dożynek i święta folkloru ziarnem.

 

Poseł Tomaszewski złożył życzenia rolnikom i mieszkańcom:

 Drodzy Rolnicy,

Z okazji tego szczególnego święta pragnę przekazać Wam i Waszym rodzinom słowa uznania i podziękowania za codzienny trud, którego symbolem jest dożynkowy bochen chleba. Wspólnie z władzami samorządowymi musimy dzielić ten chleb sprawiedliwie. Gorące podziękowania kieruję również do liderów społeczności wiejskiej z organizacji społecznych oraz instytucji i agencji działających    na rzecz rolnictwa i rozwoju wsi. Instytucje państwa muszą w większym stopniu wyrównywać szanse rozwoju cywilizacyjnego obszarów wiejskich. Musimy wspólnie dbać o wiejskie szkoły, kulturę i nasze tradycje. Ciężka i wyczerpująca praca w gospodarstwie rolnym wymaga zwiększonej opieki socjalnej i lekarskiej, a nie podwyższania wieku emerytalnego.

Szanowni Państwo,

Polski Rząd, Komisja Europejska i my obywatele powinniśmy    być solidarni z rolnikami w tej ciężkiej próbie klęski suszy. Trzeba wspierać wszystkimi dostępnymi instrumentami prawno-finansowymi interesy gospodarcze rolników i producentów rolnych.Pragnę Państwa zapewnić, że będę wspierał na forum Sejmu wszystkie działania, które zmierzają do poprawy opłacalności produkcji rolnej     i warunków życia na wsi.

 

 


  Poleć