Następna wiadomość
Aktywne Panie z dyplomami Lidera Aktywności...

Strażacki Dzień Kobiet

Data dodania: 2018-03-13


Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Gnieźnie zorganizował 10 marca 2018 roku po raz ósmy spotkanie 60 druhen uczestniczących w akcjach ratowniczych OSP z terenu powiatu gnieźnieńskiego. To wyjątkowe spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Kruchowie. Współorganizatorami spotkania byli OSP, KGW, sołectwo i Szkoła Podstawowa w Kruchowie oraz Europosłanka Krystyna Łybacka i Urząd Miejski w Trzemesznie. Druhny i gości powitał Prezes Oddziału Powiatowego Z OSP RP Jacek Kowalski.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kruchowie przygotowała program artystyczny przedstawiający scenki z codziennego życia kobiet oraz relacji  mężczyznami. Były też występy taneczne. W drugiej części spotkania druhowie Jacek Kowalski, Marek Gotowała, Mariusz Dębski, Krzysztof Kwieciński i Jarosław Majewski złożyli druhnom życzenia z okazji Dnia Kobiet i podziękowania za służbę w OSP. Druh Piotr Dzięcielak – Sekretarz Oddziału Powiatowego Z OSP RP w Gnieźnie przedstawił uchwały Zarządu Powiatowego o przyznaniu druhnom honorowego wyróżnienia statuetek „Strażackie Płomienie” za rok 2017. To honorowe wyróżnienie otrzymały druhny, które brały udział w największej liczbie działań ratowniczo – gaśniczych oraz mają szczególne zasługi na rzecz ochrony przeciwpożarowej w swoim środowisku. Statuetki „Powiatowe Płomienie 2017 otrzymały:

- Kamila Kozłowska – OSP Kłecko, która brała udział w 84 akcjach ratowniczo – gaśniczych oraz brała udział w szkoleniu pożarniczym w Kenii,

- Klaudia Perkowska – OSP Strzyżewo Smykowe, która brała udział w 62 akcjach,

- Daria Bartz – OSP Niechanowo, która uczestniczyła w 54 działaniach ratowniczo – gaśniczych,

- Weronika Dziel – OSP Strzyżewo Smykowe, która uczestniczyła w 32 działaniach,

- Monika Schillak – OSP Trzemeszno, która uczestniczyła w 31 działaniach ratowniczych,

oraz Druhny:

- Anna Walkowiak – OSP Mielno,

- Jolanta Barańska – OSP Witkowo,

- Grażyna Kachniarz – OSP Trzemeszno

Specjalne listy z gratulacjami i podziękowaniami wraz z upominkami otrzymały wyróżnione druhny od Pani Europoseł Krystyny Łybackiej, które wręczył asystent Posłanki, Wiceprzewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej Związku OSP RP Tadeusz Tomaszewski.    Pani Poseł napisała m.in.: „Otrzymane dzisiaj przez Panie wyjątkowe wyróżnienie – „Powiatowe Płomienie” jest świadectwem ogromnego zaangażowania w działalności pożarniczej i jednocześnie dowodem, jak ważną rolę w strukturach OSP pełnią służące w nich Druhny”. Rozmowy przy kawie i pysznym torcie skoncentrowały się na wzrastającej roli kobiet w ochotniczym pożarnictwie.

  

  

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

&nb

  PolećObecna strona: 1