Następna wiadomość
Nie chcę umrzeć w kolejce do lekarza -...

Spotkanie z samorządowcami z Wielkopolski

Data dodania: 2015-09-18


Poseł Tadeusz Tomaszewski 18 września br. wziął udział w seminarium pn. "Nowe perspektywy współpracy jednostek samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi" organizowanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski.

    

    W roku 2015 wprowadzono zmiany w najważniejszych aktach prawnych regulujących współpracę JST i organizacji pozarządowych. Chcąc przybliżyć nowe przepisy wielkopolskim jednostkom samorządu terytorialnego, a także przekazać informacje na temat funkcjonowania m.in budżetu obywatelskiego i regrantingu, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski zaprosiło do współpracy ekspertów i praktyków  w danych dziedzinach.

 

W ramach seminarium prelekcje wygłosił m.in.  poseł Tadeusz Tomaszewski, który przybliżył zmiany wprowadzone w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ustawie o sporcie i proponowane zmiany w ustawie Prawo o Stowarzyszeniach.

Zagadnienia związane z regrantingiem omówiła Katarzyna Jórga, ekspert współpracujący przy szeregu projektów popularyzujących to działalnie, prezes Wielkopolskiej Sieci Lokalnych Grup Działania.

Zlecanie zadania prowadzenia instytucji publicznej organizacjom pozarządowym zostało  przybliżone przez Zastępcę Burmistrza Jarocina Roberta Kaźmierczaka.

Dopełnieniem programu było  omówienie tematu prowadzenia budżetu obywatelskiego od strony praktycznej, przez przedstawiciela Adama Lewandowskiego, Burmistrza Miasta Śrem i Roberta Marcinkowskiego, starostę powiatu gostyńskiego.

 

    


  Poleć