Następna wiadomość
Kolejna runda Ligii Gminnej „Szóstek...

Spotkanie z rodziną olimpijską

Data dodania: 2013-06-10


Dnia 10 czerwca 2013 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się spotkanie z rodziną olimpijską. W zorganizowanej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego uroczystości udział wziął poseł Tadeusz Tomaszewski – Członek Zarządu PKOL.

Prezydent w uznaniu zasług dla polskiego ruchu olimpijskiego, za osiągnięcia sportowe wręczył odznaczenia państwowe: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski odebrał Adrian Zieliński (złoty medalista z Londynu w podnoszeniu ciężarów kat. 85 kg); Złoty Krzyż Zasługi - Sylwia Bogacka (srebrna medalistka z Londynu w strzelaniu z karabinu pneumatycznego na 10 m); Srebrny Krzyż Zasługi – Bartłomiej Bonk (brązowy medalista z Londynu w podnoszeniu ciężarów w kat . 105 kg). Odznaczeni zostali również:  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski - Beata Mikołajczyk;  

Srebrnym Krzyżem Zasługi - Damian Janikowski oraz Karolina Naja, którzy nie mogli przybyć na poniedziałkową uroczystość. Prezydent przekazał biało-czerwoną flagę kandydatom do reprezentacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi w 2014 r. Flagę odebrał skoczek narciarski Kamil Stoch w towarzystwie innych sportowców. Podczas spotkania młodzież zaprezentowała pokaz fechtunku na szable.


  Poleć