Następna wiadomość
Festyn PROMYKA

Spotkanie z przyszłymi parlamentarzystami

Data dodania: 2008-05-28


1 czerwca 2008r. odbędzie się XIV Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tematem wiodącym sesji będzie” Poseł naszych marzeń – szkic do portretu”.

W całym kraju Kuratoria Oświaty ogłosiły konkurs prac. W wyniku postępowania konkursowego wyłoniono spośród szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych 460 „młodych posłów”. Z terenu powiatu gnieźnieńskiego mandaty młodzieżowych parlamentarzystów uzyskały 4 osoby. Aleksandra Sych, Konrad Mazur – II LO Gniezno , Marcin Klimaszewski, Adrian Pudło.
Poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z Prezydentem Gniezna Jackiem Kowalskim , radnym powiatu gnieźnieńskiego Telesforem Gościniakiem i Panią Arletą Bekas nauczycielką Gimnazjum w Witkowie spotkali się 26 maja w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie z parlamentarzystami Sejmu Dzieci i Młodzieży. Prezydent Jacek Kowalski przekazał „młodym posłom” gratulacje i życzenia oraz publikacje o Gnieźnie. Dyskusja w czasie spotkania zdominowana była przez „młodych posłów” dotyczyła ich prac konkursowych. Spotkanie zakończyło się konferencją prasową dla mediów.


  Poleć