Następna wiadomość
Spotkanie z działkowcami w Środzie...

Spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych

Data dodania: 2013-03-18


W piątek 15 marca  odbyło się spotkanie kierownictwa Sojuszu Lewicy Demokratycznej województwa wielkopolskiego z przedstawicielami organizacji pozarządowych. W spotkaniu uczestniczyli Przewodniczący RW SLD Wiesław Szczepański, Posłowie Tadeusz Tomaszewski i Romuald Ajchler oraz Przewodniczący Klubu Radnych SLD RM Poznania Tomasz Lewanodwski i sekretarz RW Marek Kamiński.

Tematem spotkania były bieżące działania KP SLD, partii oraz KR SLD Poznania. Przewodniczący W. Szczepański zapoznał zebranych z przebiegiem narady Przewodniczących Rad Powiatowych, które odbyło się w Warszawie oraz o obecnych stanowiskach i decyzjach SLD. Poseł Tomaszewski przedstawił działalności Klubu Poselskiego SLD oraz ciężką sytuację osób młodych na rynku pracy. Przypomniał także o spotkaniu, które odbyło się niedawno z ministrem pracy i polityki społecznej, na którym SLD przedstawił swoje postulaty poprawy sytuacji na rynku pracy i nie tylko. Poseł Ajchler opowiedział o działaniach Sojuszu związanymi ze spółdzielczością, jednocześnie gwarantując, że partia nie pozostawi spółdzielców samych na placu boju. Radny Lewandowski zwrócił uwagę na gospodarkę komunalną miasta oraz na inicjatywę odwołania Prezydenta Miasta Poznania.

Podczas całego zebrania przedstawiciele organizacji pozarządowych wraz z przedstawicielami FMS zadawali pytania i wyrażali opinie na temat działań i inicjatyw Sojuszu. Wszyscy goście zostali zaproszeni do udziału w Wojewódzkiej Konferencji Samorządowej oraz w majowym Kongresie Lewicy w Warszawie.
   Poleć