Następna wiadomość
Czy hokeiści mogą liczyć na środki...

Spotkanie z młodymi sportowcami w Niechanowie

Data dodania: 2013-02-15


       Gmina Niechanowo w dniu 15 lutego br. zorganizowała dla około 150 osób spotkanie podsumowujące aktywność sportową w poszczególnych klubach i UKS-ach działających w roku 2012 na terenie gminy. Rada Gminy przyjęła szereg systemowych rozwiązań wspierających rozwój sportu w gminie, m.in. bezpłatne udostępnianie obiektów sportowych na zajęcia klubowe, stypendia i nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy, wsparcia środkami  budżetowymi działalności klubów oraz inwestycje sportowe ze środków funduszy sołeckich.  

      

Na terenie gminy działają:

- GLKS Pelikan – A klasy piłki nożnej

- UKS Niechan – tenis stołowy

- UKS Błyskawica – unihokej

oraz UKSy w Jelitowie, Jarząbkowie, Cielimowie i Trzuskołoniu zajmujące się promocją sportu i organizacją imprez sportowych  dla mieszkańców.

Podczas spotkania poseł Tadeusz Tomaszewski przedstawił program powszechnego współzawodnictwa dzieci i młodzieży oraz źródła finansowania sportu w gminie, Wielkopolsce oraz kraju.  

 

 

 

 

 

 

 

 

          Na kulturę fizyczną i sport w gminie Niechanowo w roku 2013 zaplanowano kwotę 206 999 zł.  Z tych środków m.in. 37 sportowców otrzyma stypendia za wyniki osiągnięte we współzawodnictwie krajowym w tenisie stołowym i unihokeju. Wójt Gminy Eugeniusz Zamiar wspólnie z dyrektorami placówek oświatowych i posłem Tomaszewskim oraz przewodniczącym Gminnej Rady Sportu Zbyszkiem Linkiewiczem wręczyli imienne statuetki 130 osobom jako podziękowanie za aktywność i godne reprezentowanie „różanej” gminy  na arenach sportowych Wielkopolski i kraju.

         Podziękowania otrzymali również sponsorzy, nauczyciele i trenerzy. Takie spotkanie to już dobra tradycja w gminie Niechanowo.  

  


  Poleć