Następna wiadomość
Poseł Tadeusz Tomaszewski członkiem...

Spotkanie z klubami sportowymi biorącymi udział w systemie sportu młodzieżowego

Data dodania: 2013-04-15


W Urzędzie Miejskim w Gnieźnie w dniu 15 kwietnia odbyła się wkonferencja prasowa z udziałem przedstawicieli gnieźnieńskich klubów sportowych bierących udział w systemie sportu młodzieżowego. W spotkaniu uczestniczył poseł Tadeusz Tomaszewski, Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu UM Telesfor Gościniak.

         Ogólnopolski System Sportu Młodzieżowego to klasyfikacja punktowa, w której kluby otrzymują punkty za wywalczone miejsca w wojewódzkich mistrzostwach młodzików, mistrzostwach juniorów młodszych (wojewódzkich i ogólnopolskich) oraz mistrzostwach juniorów (wojewódzkich i ogólnopolskich) a także za występy swoich zawodników w kadrze wojewódzkiej juniorów młodszych. W 2012 roku prowadzono statystykę współzawodnictwa aż w 51 dyscyplinach i 19 grach zespołowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na wspólnej konferencji prasowej Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski oraz Poseł Tadeusz Tomaszewski przedstawili rezultaty tej rywalizacji i wyniki, jakie osiągnęło Miasto Gniezno.
Powiat Gnieźnieński uplasował się na 75 miejscu wśród 364 powiatów zdobywając 424 punkty. Spośród klubów, które przyczyniły się do tego sukcesu najwięcej punktów zdobyły: Stella Gniezno (142), a GTT Diament (78) oraz UKH Start Gniezno (77).

 

 

 

 

Wśród najlepiej prezentujących się gnieźnieńskich dyscyplin trzeba wspomnieć: tenis stołowy (56 punktów), hokej na trawie mężczyzn (75) i kobiet (77), a także triathlon (78). Warto podkreślić, że GTT Diament zdobył też drugą w kraju pozycję w rankingu klubowym swojej dyscypliny.


           Na ogólną sumę 424 punktów w powiecie gnieźnieńskim składają się punkty z 8 dyscyplin indywidualnych (tenis stołowy, boks, triathlon, karate tradycyjne, lekkoatletyka, strzelectwo, warcaby i szachy - 173,5pkt) oraz 3 gier zespołowych (hokej na trawie mężczyzn, piłka ręczna kobiet i unihokej – łącznie zdobyły 250,50 pkt).


 

 

 

 

 

Za tak wspaniałe rezultaty trenerzy i sportowcy otrzymali specjalne podziękowania, a także puchary oraz statuetki.


  Poleć