Następna wiadomość
SLD w powiecie gnieźnieńskim podsumowało...

Spotkanie z Aktywnymi Kobietami

Data dodania: 2014-03-07


Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Poseł Tadeusz Tomaszewski zaprosił po raz trzeci grupę blisko 70 kobiet z powiatu gnieźnieńskiego na spotkanie okolicznościowe Aktywnych Kobiet.

Spotkanie odbyło się 6 marca 2014 roku w restauracji Ad Albertus w Gnieźnie. W czasie spotkania dr Robert Andrzejewski przedstawił historię walki kobiet o prawa wyborcze na świecie i Polsce.

Poseł Tadeusz Tomaszewski omówił rolę kobiet w poszczególnych gminach powiatu gnieźnieńskiego w pełnieniu funkcji radnych, sołtysów, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów oraz ich zastępców, a także Przewodniczących Rad Gmin i ich zastępców.

Życzenia zebranym paniom pełniącym funkcje publiczne w gminach powiatu gnieźnieńskiego złożyli Krzysztof Gawkowski - Sekretarz Generalny SLD i Jacek Kowalski – Prezydent Gniezna.

Rozmowa pań, z których blisko połowa jest liderami organizacji pozarządowych była kontynuowana przy kawie, ciastku i lodach. Każda z pań otrzymała od obecnych mężczyzn tulipana.

Poseł Tadeusz Tomaszewski powiedział m.in. do pań:

„Szanowne    Panie. Tam gdzie potrzeba solidności, skrupulatności i wiedzy to w 100 % są panie. Tak jest ze skarbnikami gmin i powiatu gnieźnieńskiego. Cieszy mnie Wasze zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnych, jako liderów organizacji społecznych i sołtysów”.

Pani Maria Kocoń w imieniu zebranych pań podziękowała posłowi Tadeuszowi Tomaszewskiemu za zorganizowanie spotkania.

W 10 gminach powiatu gnieźnieńskiego:

  • 1 pani jest Burmistrzem Czerniejwa
  • 1 pani przewodniczy Radzie Miasta
  • 10 pań jest Skarbnikiem Gmin
  • 2 panie są Sekretarzami Gmin
  • 32 panie są radnymi tj.20, 2 % ogółu radnych
  • 57 pań pełni funkcje sołtysów i przewodniczących rad osiedli tj. 26, 8 % ogółu

Czy po najbliższych wyborach samorządowych będzie więcej pań na funkcjach radnych, sołtysów oraz we władzach wykonawczych gmin zdecydują wyborcy.

 

 


  Poleć