Następna wiadomość
Spotkanie w sprawie wyborów parlamentarnych

Spotkanie ws dopalaczy w Koninie

Data dodania: 2015-05-07


Poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z Pawłem Piechockim - Przewodniczącym konińskiej Rady Powiatowej SLD w poniedziałek 4 maja wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Koninie.

         Walka z dopalaczami przypomina walkę z wiatrakami, a zarówno policja, prokuratura, jak i sanepid nie mają ani narzędzi ani pieniędzy, by skutecznie przeciwdziałać zjawisku zatrucia tymi niebezpiecznymi używkami.

 

         Według statystyk prowadzonych przez koniński szpital, dopalaczami zatruwają się najczęściej uczniowie gimnazjów. To oni stanowią największy odsetek osób hospitalizowanych po zażyciu używek zastępczych. Jak przekonuje Beata Szeląg, rzecznik prasowy konińskiego sanepidu, problem dopalaczy jest coraz większy i dotyczy coraz młodszej grupy osób.

 

         Biorący udział w konferencji przedstawiciele policji, prokuratury, miasta, sanepidu oraz parlamentarzyści ziemi konińskiej, zwrócili także uwagę na fakt, że przegłosowana przed kilkoma dniami nowelizacja ustawy dotycząca dopalaczy wcale nie rozwiązuje problemu. To bubel prawny, który nie był konsultowany ze specjalistami z policji, prokuratury, czy inspektorami stacji sanitarno-epidemiologicznych. Młodzież wie, że może czuć się bezkarnie po zażyciu używek zastępczych. Dobrze to wiedzą także producenci, jak i sprzedawcy. Dlatego policjanci wnioskowali, by z dopalaczami walczyć tak samo jak z narkotykami.
       Obecni na spotkaniu parlamentarzyści, obiecali, że zajmą się sprawą. Problem jednak polega na tym, że nie w tej kadencji.

 

     

 

źródło: www.wirtualnykonin.pl

 

 

 


  Poleć