Następna wiadomość
Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla...

Spotkanie Rad Osiedlowych z radnymi SLD

Data dodania: 2016-11-04


Z inicjatywy Zarządu Powiatowego SLD 3 listopada 2016 odbyło się spotkanie wybranych w październiku 2016 członków Rad Osiedlowych miasta Gniezna z radnymi SLD. W spotkaniu uczestniczyło 26 osób w tym sześciu przewodniczących rad osiedlowych (Stare Miasto, Winiary, Tysiąclecie, Kawiary – Osiniec, Konikowo oraz Piekary). Gratulacje dla wszystkich Przewodniczących Rad Osiedlowych przesłaliśmy pisemnie, a dzisiaj składamy również gratulacje dla wszystkich członków rad osiedlowych.

W imieniu radnych SLD, Rady Powiatowej SLD oraz Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Tadeusz Tomaszewski przekazał ofertę współpracy z radami osiedlowym w zakresie bezpłatnych porad prawnych, organizacji imprez integracyjnych dla mieszkańców oraz pomocy w zakładaniu nowych organizacji pozarządowych. Uczestnicy spotkania samorządów pomocniczych Rady Miasta Gniezna zgłosili potrzebę nowelizacji Statutów Osiedli miasta Gniezna oraz Ordynacji Wyborczej do Rad Osiedla. Powołano zespół roboczy ds. przygotowania zmian we wzorcowych Statutach Osiedli, które zostaną przekazane do dyskusji w radach osiedlowych. Zespół ma przedstawić propozycje zmian do marca 2017 roku. Zespół będzie działał w składzie:

 

1.      Jan Budzyński – Wiceprzewodniczący Rady Miasta,

2.      Marcin Jagodziński – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta,

3.      Marlena Podlawska,

4.      Daria Danik,

5.      Elżbieta Jóźwiak,

6.      Joanna Menz,

7.      Mariusz Mądrowski,

8.      Grzegorz Kulecki.

                                  

Członkowie rad osiedlowych zaapelowali do obecnych radnych Rady Miasta Gniezna o podwyższenie kwoty dotacji na działalność rad osiedlowych z 1900 zł do 3000 zł rocznie. Zwracano uwagę na potrzebę dostosowania terminów wykorzystania dotacji do podejmowanych przez Zarządy Osiedli działań na rzecz mieszkańców. W drugiej części spotkania rozmawiano o propozycjach do projektu budżetu miasta Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego. Propozycje wypracowane przez radnych Klubów SLD w porozumieniu z „radnymi” osiedlowymi zostaną przekazane do Prezydenta Pana Tomasza Budasza i Starosty Gnieźnieńskiego Pani Beaty Tarczyńskiej.

 

  

 


  Poleć