Następna wiadomość
Samorządy straciły ok. 8 mld zł -...

Spotkanie posła i prezydenta z seniorami

Data dodania: 2012-09-07


          Poseł Tadeusz Tomaszewski – przewodniczący stałej podkomisji ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi i Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski spotkali się w dniu 6 września br. w Giewartowie z grupą 45 seniorów przybywających na obozie „w kręgu przyjaciół”.     

  

    Podczas spotkania Poseł przestawił założenia rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013, wspólne przedsięwzięcia organizacji pozarządowych w zakresie promocji zdrowia, aktywnego wypoczynku oraz aktywizacji seniorów.

 

 

 

 

 

 

 

Gospodarz Gniezna Jacek Kowalski omówił zasady współpracy miasta z organizacjami społecznymi, działającymi wśród seniorów i osób niepełnosprawnych. Zachęcił również seniorów do korzystania z oddawanych do użytku na terenie Gniezna stref seniora i korzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla osób powyżej 65 roku życia.

Wizyta Posła i Prezydenta była okazją do wymiany poglądów nt. funkcjonowania służby zdrowia, pomocy społecznej oraz oferty kulturalnej dla osób starszych.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem medali za konkurencje sportowe oraz wspólnym śpiewaniem „piosenek z tamtych lat”.

 

Seniorzy podkreślali potrzebę organizacji takich spotkań integracyjno-wypoczynkowych, które zorganizowało Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan przy wsparciu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu.

 

 


  Poleć