Następna wiadomość
Zakończenie Projektu Akademia Pokolenia w...

Spotkanie międzynarodowe w Sejmie

Data dodania: 2009-11-18


        W dniu 17 listopada 2009 roku Poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z Posłem Ryszardem Zbrzyznym i Posłem Sylwestrem Pawłowskim jako reprezentacja Klubu Poselskiego Lewica spotkali się  w Sejmie z Przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Republiki Serbskiej Bośni i Hercegowiny – Panem Igorem Radojićicem oraz  z członkami delegacji.

          W delegacji parlamentarnej gości Klubu Lewica, którzy w Sejmie przebywają na zaproszenie Wicemarszałka Sejmu RP Pana Jerzego Szmajdzińskiego byli również Pani Nada Tesanowic-Wiceprzewodnicząca Zgromadzenia oraz Bronisław Borenowić  - Szef Klubu Partii PDP w Zgromadzeniu Narodowym Republiki Serbskiej Bośni i Hercegowiny.

         Poruszone tematy rozmów to wsparcie Polski w staraniach wewnątrz Unii Europejskiej o zniesieniu paszportów dla obywateli Bośni i Hercegowiny, wspieranie poprzez polskich ekspertów również z klubu SLD działań władz Federacji w dostosowaniu prawa federacji do standardów Unii Europejskiej.

         Ponadto Pan Przewodniczący zwrócił się do SLD o poparcie starań Partii Sojuszu Niezależnych Socjaldemokratów (SNSD) o przyjęcie do grona Partii Europejskich Socjalistów.

           Delegacja parlamentarna Lewicy została zaproszona na wiosnę 2010 roku do wizyty w Bośni i Hercegowinie. 


  Poleć