Następna wiadomość
Uratowana szkoła

Spotkania z sołtysami

Data dodania: 2012-09-06


           Poseł Tadeusz Tomaszewski spotkał się 5 września 2012 w Podstolicach gminie Nekla z sołtysami w czasie Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego. Poseł przedstawił inicjatywy Klubu Poselskiego SLD dotyczące oświaty, aktywizacji osób bezrobotnych oraz funkcjonowania organizacji pozarządowych.      

     W czasie obrad sołtysów poseł zaprezentował obywatelski projekt zmiany ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego zmierzający do zwiększenia udziałów w  podatku PIT gmin, powiatów i województw.

Pod projektem ustawy podpisało się 43 sołtysów.

    Liderzy społeczności lokalnych apelowali do rządu o nowelizację ustawy o funduszu sołeckim, stworzeniu podstaw prawnych do pokrywania kosztów delegacji przez gminy dla sołtysów uczestniczących w szkoleniach i spotkaniach organizacyjnych przez władze publiczne poza terenem swoich gmin. Uczestnicy walnego zebrania wyrażali oburzenie  dotyczące działania służb skarbowych wobec organizatorów lokalnych imprez zmuszających przy sprzedaży chleba ze smalcem przygotowanego z własnych produktów do posiadania kas fiskalnych.

Zdjęcie: 43 sołtysów województwa wielkopolskiego uczestniczących w spotkaniu w Podstolicach podpisało obywatelski projekt ustawy ,którego celem jest zwiększenie dochodów własnych gmin,powiatów i województw.Akcja zbierania podpisów trwa-zapraszam! 

 

Apelowano również o zmianę przepisów przy organizacji loterii na rzecz rozwiązywania lokalnych problemów.

Poseł po spotkaniu skierował stosowną interpelację do ministra administracji i cyfryzacji.

  


  Poleć