Następna wiadomość
Odpowiedzi na interpelacje ws przebywania...

SP Nr 5 w Gnieznie bezkonkurencyjną półkolonią w zmaganiach piłkarskich

Data dodania: 2012-07-31

Poniedziałek stanął pod znakiem piłki nożnej na gnieźnieńskich półkoloniach organizowanych przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie.  30 lipca br. dziewczynki i chłopcy z 6 gnieźnieńskich placówek półkolonii stanęli do rywalizacji o medale w turnieju szóstek piłkarskich półkolonii zorganizowanym na boisku ORLIK przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie.

W kategorii dziewcząt rywalizowały ze sobą w systemie każdy z każdym 4 zespoły.

Z kompletem 9 pkt, strzelając 13 goli i nie tracąc przy tym ani jednego zwyciężyła drużyna półkolonii ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gnieźnie, II miejsce z wynikiem 6 pkt  zajęła Miejska Świetlica Socjoterapeutyczna przy ul. Budowlanych, brązowy medal przypadł w udziale  Świetlicy z Kilińskiego, natomiast na IV miejscu uplasowała się MŚS z Cymsa.

W grupie chłopców również najlepsi okazali się półkoloniści ze Szkoły Podstawowej Nr 5. W finale zmierzyli się z Miejską Świetlicą Socjoterapeutyczną z Cymsa.

Niestety regulaminowy czas gry nie przyniósł rozwiązania, (3:3). Dopiero rzuty karne ostatecznie rozstrzygnęły o zwycięstwie SP Nr 5 (3:2).

Natomiast na III miejscu znalazła się półkolonia przebywająca w Zespole Szkół Ponadgimnajzlanych przy ul. Cieszkowskiego w Gnieźnie, IV MŚS Winiary, V miejsce MŚS Budowlanych, VI miejsce MŚS Kilińskiego.

Sędzią zawodów był Tomasz Zakrzewski  - animator boiska ORLIK przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Ceremonii wręczenia medali dla najlepszych zawodników i zawodniczek dokonał Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, Poseł na Sejm RP – Tadeusz Tomaszewski.

Turniej szóstek piłkarskich był idealnym sprawdzianem przed Regionalną Spartakiadą Sportowo – Rekreacyjną Półkolonii, która odbędzie się już 1 sierpnia przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Gnieźnie.