Następna wiadomość
TADEUSZ TOMASZEWSKI O IZRAELU, IPN I......

Sołectwo Niechanowo z pucharem Wójta

Data dodania: 2018-02-26

Rywalizacja sportowo - rekreacyjna sołectw gminy Niechanowo została rozegrana w dniach 24 – 25 lutego 2018 roku w Sali Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Niechanowie. W ramach XI Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Gminy Niechanowo o puchar Wójta Eugeniusza Zamiar rywalizowało w finale imprezy 8 sołectw i ponad 250 uczestników od malucha do seniora.

Imprezę mającą charakter integracji sportowej mieszkańców „różanej” gminy prowadzi wspólnie z Wójtem Gminy od 11 lat jej inicjator Tadeusz Tomaszewski. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan we współpracy z Urzędem Gminy, Szkołą Podstawowa w Niechanowie, UKS-em „Niechan”, GLKS Pelikan, sołectwami i Oddziałem Gminnym Z OSP RP w Niechanowie. Zawody finałowe poprzedził rozegrany 24 lutego 2018 roku turniej halowej piłki nożnej, który sędziował Pan Adam Karmoliński z Gniezna. W ramach turnieju Jelitowo pokonało Malczewo 6:1 i Marysin 9:4, a drużyna z Malczewa przegrała z Marysinem 4:7. Turniej wygrała reprezentacja Jelitowa zdobywając Puchar Wójta Gminy. Kolejne miejsca i puchary zdobyły drużyny z Marysina i Malczewa.Finał XI Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi odbył się 25 lutego 2018. Zawody otworzył gospodarz gminy Eugeniusz Zamiar. Współzawodnictwo sportowe prowadzili wolontariusze: Tadeusz Tomaszewskim Eugeniusz Zamiar, Zbyszek Linkiewicz, Teresa i Jerzy Jastrzębscy, Małgorzata Iwińska, Dominik Lewandowski, Agata Zybała, Iwona Tomaszewska, Ewa Kasprzyk, Małgorzata Konieczka, Maria Kierzek, Renata Małolepsza. Łącznie w ramach spartakiady rozegrano 3 konkurencje drużynowe i 14 konkurencji indywidualnych kobiet i mężczyzn. W poszczególnych konkurencjach najlepsi okazali się: