Następna wiadomość
Spotkanie z młodzieżą matuaralną

SLD WYBRAŁ NOWE WŁADZE POWIATOWE!

Data dodania: 2016-04-26


Gnieźnieńska lewica spotkała się dzisiaj, aby wybrać nowe władze oraz delegatów wojewódzkich i krajowych. Wyróżniono także dwadzieścia jeden osób tytułami „Zasłużony dla Lewicy” i „Złota Róża”. Przewodniczącym nowej Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej będzie nadal Tadeusz Tomaszewski. Po raz pierwszy wybrano także powiatowego sekretarza partii.

W poniedziałkowy wieczór w sali Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Budowlanych odbyło się VIII Zjazd Powiatowy Sprawozdawczo – Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W zgromadzeniu uczestniczyło sześćdziesięciu delegatów, którzy stanowili 88 procent wszystkich uprawnionych do głosowania. Nie zabrakło gości, którzy reprezentowali krajowe i wojewódzkie struktury władz partii. - Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie zmieniał się na lepsze. Staramy się odchodzić od spraw światopoglądowych, czyli tego, co tak naprawdę dotyczy niewielkiej liczby społeczeństwa. Musimy skupić się na tym, co dotyczy mieszkańców każdego z polskich miast – uważa Karolina Pawliczak, wiceprzewodnicząca SLD, która zasiadła w prezydium zjazdu partii. Zmiana powinna zmierzać ma w kierunku lewicy bardziej społecznej. - Chcemy wysłuchać przede wszystkim tego, czego mieszkańcy od nas oczekują. Staram się o tym mówić na każdym zjeździe i każdym spotkaniu. Myślimy o kwestiach związanych z mieszkalnictwem, o sprawach związanych ze zdrowiem i profilaktyką, o sprawach społecznych. Priorytetowym zadaniem, który chcemy wprowadzić już niebawem to są mieszkania za 500 złotych dla młodych rodzin i młodych ludzi – dodaje K. Pawliczak, która na co dzień jest wiceprezydentem Kalisza. Obok niej podczas zebrania zasiadł także Wiesław Szczepański, przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD. 
    
Sojusz Lewicy Demokratycznej w powiecie gnieźnieńskim ma obecnie 145 członków działających w 10 kołach. Ponad połowa tych członków to aktywni działacze organizacji pozarządowych, a inni to m. in. prezesi klubów sportowych oraz członkowie ochotniczych straży pożarnych, kół łowieckich, stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych. - Tym się różnimy od innych formacji, że prowadzimy tę szeroką działalność na rzecz ludzi potrzebujących: bezpłatne dyżury prawne, pomoc w wypełnianiu PIT-ów, akcje: wyprawka dla dzieci z rodzin biednych, letni wypoczynek, imprezy integracyjno-sportowe – wymienia Tadeusz Tomaszewski, były poseł i szef powiatowych struktur SLD. Jego zdaniem takie działania są mało obecne w działalnościach innych partii politycznych. - W powiecie mamy trzech radnych, którzy są w opozycji. W mieście reprezentuje nas także trójka radnych, która współpracuje z Platformą Obywatelską i prezydentem Gniezna – przypomina szef gnieźnieńskiej lewicy.

Przygotowano spis oczekiwań, które SLD chciałoby w ramach tej współpracy zrealizować do końca obecnej kadencji Rady Miasta. - Po pierwsze rozpoczęcie budowy mieszkań komunalnych, socjalnych na osiedlu Grunwaldzkim, uruchomienie dziennego domu pobytu dla seniorów, zwiększenie liczb miejsc w żłobku poprzez przeniesienie przedszkola. To także tematy związane z infrastrukturą drogową, czyli obwodnica miasta Gniezna, udrożnienie przejazdu „Pod Trzema Mostami” czy działania związane z kulturą, polepszenie obiektów Miejskiego Ośrodka Kultury i zakończenie budowy hali widowiskowo-sportowej oraz stadionu do lekkoatletyki ze sztuczną nawierzchnią – zapowiada T. Tomaszewski.

Lewica gnieźnieńska chce spotykać się także przedstawicielami innych instytucji działających na terenie miasta i powiatu. - Chcemy mieć informacje z pierwszej ręki i wyrażać swoje opinie na temat tego, co jest ważne i co dzieję się w mieście. W najbliższym czasie zamierzamy spotkać się z wiceprezydentem Grobelnym i zapytać go o inwestycje miejskie. Tak samo w gminach, gdzie funkcjonują koła SLD, tam również spotykamy się z władzami samorządowymi czy z ludźmi odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo  i przekazując swoje opinie – podsumowuje.

Tadeusz Tomaszewski został ponownie przewodniczącym Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Członkami nowo wybranej Rady Powiatowej partii zostali: Robert Andrzejewski, Bogdan Brzewiński, Jan Budzyński, Daria Danik, Marzena Dyc-Rewers, Stanisław Dolaciński, Grzegorz Gliniewicz, Jan Gorzelańczyk, Telesfor Gościniak, Henryk Gędek, Wojciech Jaworski, Aleksander Juruś, Ryszard Karmoliński, Jadwiga Kordys, Jacek Kowalski, Zdzisław Kujawa, Dariusz Miara, Mariusz Mądrowski, Maria Nitka, Ariel Oziębło, Julita Pawlak, Marlena Podlawska, Tadeusz Purol, Stanisław Rajkowski, Zdzisław Skoniecki, Czesław Skrzypski, Krzysztof Wojciechowski.

Na funkcję sekretarza Rady Powiatowej SLD powołano także Marcina Jagodzińskiego. - Bardzo się cieszę, bo jest to na pewno duże zaufanie w stosunku do mojej osoby. Generalnie już mamy takie tendencje w naszych szeregach, żeby stawiać faktycznie na ludzi młodych. Dzieję się tak również w kołach, radach osiedlowych. Z dużą aprobatą przyjąłem tę moją kandydaturę – komentuje na gorąco swój wybór M. Jagodziński. 

Ponadto na członków Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej wybrano Stanisława Dolacińskiego i Tadeusza Tomaszewskiego. Delegatami na Zjazd Wojewódzki SLD w Poznaniu zostali: Telesfor Gościniak, Marcin Jagodziński, Zdzisław Kujawa, Mariusz Mądrowski i Marlena Podlawska.

Podczas dzisiejszego zjazdu partii wręczono także honorowe wyróżnienia „Zasłużony dla Lewicy” za wybitne osiągnięcia zawodowe i zaangażowanie w działalność obywatelską, które otrzymali: Krystyna Ciesielczyk, Halina Sajewska, Jan Gorzelańczyk, Telesfor Gościniak, Jacek Kowalski, Dariusz Miara, Ireneusz Kasprzyk, Henryk Gędek, Bolesław Ciesielczyk.

Honorowe statuetki „Złota Róża” za działalność społeczną otrzymali: Genowefa Pieron, Ewa Owczarzak, Zuzanna Modrak, Krystyna Mądra, Wojciech Jaworski, Jerzy Imbierowicz, Marek Masłowski, Tadeusz Purol, Marian Kaźmierczak, Adam Kociuba, Edmund Rybarczyk i Zdzisław Stankowiak.

 

    

    

 

 

 

 


  Poleć



Obecna strona: 1