Następna wiadomość
Konwencja SLD w Czarnkowie

SLD się zbroi! SLD wierzy w zwycięstwo!

Data dodania: 2014-02-11


Obchody powstania Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wybory do Parlamentu Europejskiego, wybory samorządowe, aktywność obywatelska dla mieszkańców – to główne priorytety programowe gnieźnieńskiej lewicy na 2014 rok, które zostały omówione podczas dzisiejszej Konwencji Miejskiej SLD zorganizowanej w Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Oprócz celów przedstawiono również sprawozdanie z ostatnich dwóch lata działalności partii w Gnieźnie.

Popołudniowe spotkanie członków gnieźnieńskiej lewicy miało na celu podsumowanie dotychczasowej działalności partii jak i przedstawienie celów w tym ważnym, wyborczym roku. altJest to półmetek działalności funkcjonowania organów statutowych SLD. Dwa lata temu odbył się Zjazd, dzięki któremu wyłoniono nowe władze. Ten półmetek jest znów związany z dwoma najważniejszymi latami działalności politycznej. Dwa lata pewnych wydarzeń, które tak naprawdę pokażą obraz funkcjonowania SLD. W tym roku oczywiście wybory do Parlamentu Europejskiego i jesienne wybory samorządowe. To są najważniejsze dwa zadania polityczne, nad którymi SLD będzie się koncentrował – zaznacza Stanisław Dolaciński, przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Gnieźnie i dodaje: - Jest to również wyjątkowy rok, ponieważ mamy jubileusz 15-lecia powstania SLD. Dzisiaj podsumowaliśmy obraz dwuletniej działalności ale także realizację programu wyborczego: „Człowiek – Dom – Praca”, co dzięki temu udało się zrealizować.
    W 2014 roku członkowie lewicy obchodzą 15-lecie istnienia SLD jako jednolitej partii politycznej. Gnieźnieński Sojusz zorganizuje w maju okolicznościowe spotkanie będące podsumowaniem minionego okresu nakierowanym w stronę przyszłości i wyzwań, które przynosi szybko zmieniająca się rzeczywistość.
    Najważniejsze inwestycje w ramach projektu „Człowiek – Dom – Praca” w tym porozumienia programowego PO – SLD w Radzie Miasta Gniezna, które udało się zrealizować przedstawił podczas spotkania prezydent miasta, Jacek Kowalski. – Praktycznie większość, bo 80 proc. inwestycji z tego projektu zostało zrealizowane. Są to m.in. budowa ogólnodostępnych stref rekreacji dziecięcej, budowa hali sportowej przy SP 2, rewitalizacja targowiska, modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków, realizacja projektu „Internet na start”, budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie, kontynuacja akcji szczepień ochronnych przeciw grypie dla seniorów 65 + - mówi J. Kowalski.

altalt„Lewica ma szanse w wygrać wybory”
    Nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego są dla partii sprawdzianem zaangażowania i społecznego i poparcia oraz jednym z kluczowych wydarzeń politycznych.
alt    Na Konwencji Miejskiej SLD nie zabrakło najsilniejszego członka gnieźnieńskiej lewicy – posła Tadeusza Tomaszewskiego, który znajduje się na czwartej pozycji na liście kandydatów SLD do Parlamentu Europejskiego.
   - Miejska Organizacja SLD przez ostatnie dwa lata rozwija się. Są nowi członkowie, jest duża aktywność w różnych obszarach. Najważniejsze zadania to przede wszystkim przygotowanie do wyborów parlamentarnych, samorządowych i europejskich. To będzie prawdziwy sprawdzian aktywności i umiejętności pozyskiwania poparcia społecznego. Przynależność do SLD zobowiązuje do aktywności obywatelskiej! – podkreśla poseł Tadeusz Tomaszewski i mówi o nadchodzących wyborach: - Mam zaszczyt być na 4 pozycji na tej liście i będę się starał o poparcie mieszkańców naszego miasta i powiatu gnieźnieńskiego, przede wszystkim zachęcając do udziału w altwyborach samorządowych. W czasie kampanii będziemy chcieć przekonać ludzi, że nasze szanse rozwojowe, szanse Polaków są związane z Unią Europejską, ale taką, która dba o obywateli a nie instytucje.
   Poseł twierdzi również, że lista kandydatów SLD o PE jest bardzo mocna: - Ostatnie badania pokazują, że lewica ma szanse w Europie wygrać te wybory. Lista w Wielkopolsce jest najsilniejsza. Jest czterech parlamentarzystów, są samorządowcy, ludzie zajmujący się ekonomią. Stad nasza lista to lista ludzi sprawdzonych.
    W ramach aktywności obywatelskiej członkowie SLD zapowiedzieli, iż będą nadal konsekwentnie uczestniczyć w pracach rad osiedlowych, organizacji pozarządowych i społecznych. Będą działać w obszarze pomocy osobom niepełnosprawnym, seniorom, a także organizować wyprawki szkolne oraz letni wypoczynek dla dzieci z rodzin o niskim statusie materialnym. Ze strony SLD nie zabraknie również pomocy prawnej dla mieszkańców Gniezna i pomocy przy wypełnianiu deklaracji podatkowych PIT.

 

Źródło: informacjelokalne.pl


  Poleć