Następna wiadomość
Poseł Tomaszewski wspiera tworzenie się GKS...

SLD Gniezno pamięta o Warszawskich Powstańcach!

Data dodania: 2014-08-02


Dnia 1 sierpnia 2014 roku w gnieźnieńskim biurze parlamentarno – samorządowym SLD odbyła się konferencja prasowa, w związku z 70-tą Rocznica Powstania Warszawskiego. W konferencji udział wziął Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski oraz Radny Miasta Gniezna Bartosz Wojciechowski.

Poseł poinformował, iż kilka dni wcześniej Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ochronie znaku Polski Walczącej.

Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy do biura poselskiego zostało przysłane 200 pamiątkowych emblematów przypominających o 70-tej Rocznicy Powstania Warszawskiego, które po konferencji prasowej poseł wspólnie z radnym oraz Forum Młodych SLD rozdał na gnieźnieńskiej starówce mieszkańcom. Poseł Tomaszewski podkreślił, iż należy przypominać oraz edukować społeczeństwo, w szczególności młode pokolenie odnośnie historii Polski, aby pamiętać o ważnych datach i wydarzeniach, które poprzez poświęcenie społeczeństwa polskiego zmierzały do osiągnięcia wolności.    

O godz. 17 w „Godzinę W” poseł Tadeusz Tomaszewski, gnieźnieńscy samorządowcy miasta Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a także członkowie Forum Młodych SLD Gniezno uczestniczyli w uroczystościach patriotycznych upamiętniających niepodległościowy zryw Warszawskich Powstańców składając symboliczne wiązanki kwiatów przy skwerze Orląt Lwowskich w Gnieźnie.  

 

 


  Poleć