Następna wiadomość
Poseł Tadeusz Tomaszewski wybrany ponownie...

SEJMOWA DEBATA O DROŻYŹNIE I CENACH ENERGII

Data dodania: 2022-10-07


Dziś tj. 6.10.2022 r. na wniosek Lewicy w Sejmie odbyła się debata nad informacją bieżąca rządu w sprawie gospodarczych i społecznych skutków drożyzny, w szczególności wysokich cen energii elektrycznej i gazu oraz rosnących kosztów utrzymania, a także przeciwdziałania dalszym wzrostom cen.

     W tej debacie nie chodzi o spór pomiędzy koalicją rządową a opozycją. W tej debacie chodzi o to, aby Polkom i Polakom przedstawić działania rządu, które będą ich chronić przed kryzysem energetycznym. Samorządy otrzymują nawet 700 procentowe podwyżki cen ogrzewania lub innych źródeł energii, oznacza to, że pod znakiem zapytania staje np. funkcjonowanie pływalni. O pomoc rządu pytają też mali przedsiębiorcy, którzy prowadzą np. pralnie chemiczną. Inaczej będą musieli zamknąć swoją działalność, co oznacza utratę miejsc pracy – mówił w Sejmie poseł Tadeusz Tomaszewski.

Link do artykułu:https://lewica.org.pl/aktualnosci/8260-sejmowa-debata-o-drozyznie-i-cenach-energii-obojetnie-jak-bardzo-pis-bedzie-zaklinac-rzeczywistosc-to-obecne-ceny-energii-to-jest-po-prostu-ich-wina

 


  Poleć