Następna wiadomość
Dyżury Poselskie

Sejm dla Uniwersytetu

Data dodania: 2008-11-04


W dniu 3 listopada 2008r. Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab Bronisław Marciniak spotkał się z posłami i senatorami województwa wielkopolskiego. W spotkaniu uczestniczył Poseł Tadeusz Tomaszewski, który zasygnalizował możliwość wspólnego zagospodarowania z władzami samorządowymi Gniezna dla potrzeb społeczności studenckiej Kolegium Europejskiego i mieszkańców Gniezna obiektów sportowych przy ulicy Strumykowej.  

Rektor i prorektorzy zaapelowali do parlamentarzystów o wsparcie władz uczelni w staraniu o przeprowadzenie waloryzacji nakładów budżetu państwa w ramach wieloletniego programu UAM w Poznaniu na lata 2004 – 2011 oraz wzrost nakładów na płace pracowników wyższych uczelni w budżecie roku 2009.
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 7 maja 2009r. obchodzić będzie jubileusz 90 – lecia. UAM dzisiaj to m.in. 50 tys. studentów, w tym przyjętych na studia 2008/9 15 tys. osób, dla których prowadzi się studia na 230 kierunkach i specjalnościach w 14 wydziałach. Studia poza Poznaniem prowadzone są w Kaliszu, Słubicach, Gnieźnie, Pile, Kościanie, Ostrowie Wielkopolskim, Śremie i Wągrowcu. Uczelnia zatrudnia 1300 doktorantów, 360 profesorów tytularnych oraz 3 tys. nauczycieli akademickich i 2 tys pracowników administracyjno – technicznych. UAM to największa uczelnia Poznania i jedna z czołowych polskich uniwersytetów.


  Poleć