Następna wiadomość
III Turniej Piłki Nożnej w ramach ligi...

Ruszają Centra Inicjatyw Społecznych

Data dodania: 2014-06-13


Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zaangażowało się w kolejną akcję. Tym razem organizacja, na której czele stoi poseł Tadeusz Tomaszewski włączyła się w realizację projektu „Centra Inicjatyw Obywatelskich”. Przedsięwzięcie przewiduje organizację m. in. konsultacja, warsztatów i szkoleń dla mieszkańców.

Udział w przedsięwzięciu nie byłby możliwy, gdyby nie ministerialne wsparcie. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan otrzymało wsparcie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w kwocie 99 990 zł. Całkowity koszt 137 550 zł. - W ramach Funduszu Inicjatyw Społecznych ogłoszono konkurs, w którym wystartowało 4213 organizacji. Wśród podmiotów, które otrzymały dotację znalazło się Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan – wyjaśnia poseł Tadeusz Tomaszewski.
   Realizacja projektu rozpoczęła się 1 czerwca i potrwa do końca tego roku. Jego celem jest zwiększenie potencjału aktywności społeczno-zawodowej i edukacyjnej mieszkańców województwa wielkopolskiego, w tym powiatów gnieźnieńskiego i wrzesińskiego. - Podstawowym kierunkiem działania tych Centrów jest zapewnienie mieszkańcom Wielkopolski dostępu do poradnictwa, specjalistycznych szkoleń, a także przedsięwzięć integracyjnych – tłumaczy Agnieszka Frąckowiak, kierownik projektu.
    Centra zafunkcjonują w Niechanowie, Witkowie, Kłecku, Bieganowie i Kołaczkowie. W ramach ich działania powstaną m. in. punkty konsultacyjne, gdzie zainteresowani będą mogli uzyskać informacje chociażby na temat zarządzania funduszami UE. – Specjaliści w różnym zakresie będą udzielać porad dotyczących na przykład prawa cywilnego, administracyjnego, czy karnego. Działania będą nakierowane także na wsparcie w tworzeniu organizacji pozarządowych. Będzie to również punkt, w którym będzie można dowiedzieć się jak stworzyć Grupę Odnowy Wsi – wymienia A. Frąckowiak.
   Punkty konsultacyjne to jednak nie wszystko. Projekt przewiduje organizację warsztatów i szkoleń. – Będą to kursy obsługi komputera, tworzenie strony internetowej, lektoraty z języka angielskiego, czy też warsztaty taneczno ruchowe i kulinarne – mówi A. Frąckowiak.
   Oprócz tego zaplanowano imprezy integracyjne. Najbliższa odbędzie się 22 czerwca o godz. 15.00 w Bieganowie, gdzie zostanie zorganizowany XV Regionalny Pojedynek Sportowy Mieszkańców Wsi i Sołtysów. Na ten dzień przewidziano wiele atrakcji, a przede wszystkim mnóstwo konkurencji, takich jak gra w kości, bieg w workach, czy rzut lotką do tarczy.


  Poleć