Następna wiadomość
PAŃSTWO DOBREM WSPÓLNYM WSZYSTKICH OBYWATELI

Rodzinne Ogrody Działkowe służą działkowcom

Data dodania: 2011-09-09


          W dniu 8 września 2011 roku w Kaliszu odbył się VIII Okręgowy Zjazd Działkowców Polskiego Związku Działkowców. W okręgu kaliskim działalność prowadzi 138 ogrodów, a działki uprawia blisko 22 tysiące rodzin działkowych. Działkowcy są aktywni w społecznościach lokalnych, zbierają warzywa i owoce na cele charytatywne, uczestniczą w uroczystościach państwowych i samorządowych.

  

      Delegaci wyrażali obawy o prawo do swobodnego zrzeszania się w Polskim Związku Działkowców, który w  2011 roku obchodzi 30- lecie powstania. W zjeździe uczestniczyli posłowie SLD Leszek Aleksandrzak, Wiesław Szczepański i Tadeusz Tomaszewski, którzy zapewnili działkowców, że będą bronić w Sejmie prawa PZD i Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Poseł Tadeusz Tomaszewski podziękował delegatom za wieloletnią współpracę z ogrodami zrzeszonymi w PZD zapewniając, że nadal będzie rzecznikiem spraw Rodzinnych Ogrodów Działkowych zrzeszonych w PZD na forum Sejmu RP. 

Działkowcy zaapelowali do parlamentarzystów o to, aby dali im spokój i nie przeszkadzali w funkcjonowaniu ogrodów na bazie ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych.

 Prezesem Okręgowego Zarządu PZD w Kaliszu wybrano ponownie Jerzego Wdowczyka.  


  Poleć